Main page

15.05.2012

загруженное
Україна-Білорусь. Угода про співпрацю між Державним агентством лісових ресурсів України та Міністерством лісового господарства Республіки Білорусь підписана 18 червня 2013 року в ході офіційного візиту в Україну Президента Республіки Білорусь Лукашенко О.Г.

Взаємна співпраця  між Сторонами буде здійснюватися за наступними напрямками:

·законодавчі, адміністративні, економічні та соціальні аспекти стійкого ведення лісового господарства, включаючи питання боротьби з незаконними рубками та іншими лісопорушеннями;

·багатоцільове лісокористування, розвиток економічних, соціальних, екологічних функцій лісів;

·збереження й стійке використання генофонду та біологічного різноманіття лісів, природних територій на землях лісового фонду, що охороняються;

·лісонасінна справа та розсадники;

·лісовідновлення, лісорозведення та лісовирощування;

·охорона лісів від пожеж;

·захист лісів від шкідників і хвороб;

·ведення мисливського господарства та екотуризм;

·лісовпорядкування та моніторинг лісів;

·ведення лісового господарства в лісах, забруднених радіонуклідами;

·підвищення кваліфікації та перепідготовка керівників і фахівців лісового господарства;

·співпраця з громадськістю щодо питань лісового господарства.

 

загруженное (1)
Україна-Туреччина. Угода про співробітництво між Урядом Республіки Туреччина та Урядом України в галузі лісового господарства була підписана у жовтні 2013 року та набрала чинності у 2015 році.

Відповідно до Угоди сторони співпрацюватимуть за наступними напрямами:

·Охорона лісів від шкідливих чинників, таких як шкідники, хвороби та інвазивні породи; боротьба з лісовими пожежами.

·Відновлення лісів та вирощування лісового садивного матеріалу, протидія опустелюванню й ерозії земель; лісорозведення на непридатних для сільського господарства землях.

·Способи механізації й забезпечення спільної стандартизації виробництва деревини.

·Використання недеревних лісових продуктів.

·Планування та управління лісовими охоронними територіями; планування   екотуризму для лісових охоронних територій.

·Комплексне регулювання стоку з водозбору.

·Сприяння інвестиціям у лісове господарство.

У 2016 році Група спеціалістів Держлісагентства пройшла тренінг у Міжнародному навчальному центрі з лісового господарства в Анталії (Туреччина) щодо вивчення системи протипожежного захисту лісів.

IMG_20161003_090513
2-7 жовтня 2016 року відбувся візит представників Генерального директорату лісового господарства Міністерства лісового та водного господарства Турецької Республіки в Україну. У ході візиту турецькі колеги мали нагоду з власного досвіду оцінити стан лісів України та побачити і оцінити особливості ведення лісового господарства в України. За результатами обговорення домовлено, що в рамках виконання угоди про співробітництво між Урядами України та Турецької Республіки у галузі лісового господарства навесні 2017 року буде проведено стажування українських фахівців у Туреччині з питань проведення біологічних заходів боротьби із шкідниками та хворобами лісу та протипожежної охорони лісів. Крім того будуть продовжені роботи, направлені на започаткування інвестиційних проектів в Україні у сфері охорони лісів від пожеж та започаткування біологічних заходів боротьби із шкідниками та хворобами.

загруженное (1)
Україна-Латвія. Співробітництво відбувається в рамках домовленостей Міжурядової українсько-латвійської комісії. У жовтні 2015 року відбувся візит делегації Держлісагентства України до Державної лісової компанії Латвії з метою обміну досвідом з питань реформування та удосконалення ведення лісового господарства. Також у жовтні у Держлісагентстві відбулась зустріч з Міністром сільського господарства Латвії та директором Лісового департаменту Міністерства сільського господарства Латвії, на якій було обговорено питання подальшого співробітництва. У 2016 році проведено візит делегації Держлісагентства до Державної лісової компанії Латвії з метою обміну досвідом з економічних питань.

загруженное (2)
Україна-Польща. Співробітництво здійснюється в рамках обміну делегаціями. Останній візит представників Держлісагентства до державної лісової компанії Польщі організовано та проведено у червні 2016 року з метою вивчення досвіду збалансованого лісоуправління, зокрема реформування інституційної структури.

загруженное (3)
Україна-Австрія. У вересні-жовтні 2016 року Держлісагентством був підготовлений та узгоджений з австрійською стороною проект Меморандуму про взаєморозуміння та співпрацю між Міністерством аграрної політики та продовольства України та Федеральним міністерством сільського, лісового, водного господарства та екології Австрійської Республіки в галузі лісового господарства. 20 жовтня 2016 року у ході візиту делегації Мінагрополітики до Австрії Меморандум був підписаний міністрами двох держав.

Передбачається налагодження співпраці щодо:

  ведення лісового господарства на основі об'єктивних даних та інформації (у тому числі даних національної лісової інвентаризації);

  забезпечення легальності деревини у відповідності до зобов'язань у відповідності до регламенту ЄС щодо деревини;

  виконання прикладних досліджень стосовно охорони та захисту лісів, лісової генетики, досліджень ґрунтів та екології;

  впровадження наближеного до природи лісівництва, збереження біорізноманіття лісів;

  зменшення впливу змін клімату та адаптації до його змін у лісовому секторі, у тому числі заходів щодо попередження стихійних лих;

  впровадження ефективних та екологобезбечних технологій для лісоуправління та підвищення кваліфікації лісівників;

  оцінки потреб у лісовій інфраструктурі та будівництва лісових доріг;

  підвищення екологічної обізнаності суспільства, освіти та розвитку екологічної культури населення щодо питань збалансованого лісоуправлінння.

Інші напрямки співробітництва можуть бути спільно узгоджені.

Співпраця буде здійснюватиметься шляхом

(а) Обміну науково-технічною інформацією й документацією з наукових    досліджень і розробок у галузі лісового господарства,

(b) Обміну фахівцями, науковими співробітниками, консультантами,

(с) Проведення спільних робочих груп, зустрічей, семінарів і навчальних поїздок,

(d) Підготовки й реалізації спільних проектів.

загруженное (4)
Україна-Словенія Делегації Держлісагентства мали нагоду ознайомитись із практикою ведення лісового господарства та роботою сучасного обладнання для лісозаготівельних робіт у 2013 та 2016 роках.

загруженное (5)
Україна-Німеччина. Співробітництво здійснюється у кількох напрямках:

Обмін досвідом щодо удосконалення ведення лісового господарства. У 2012 році делегація Держлісагентства України відвідала Баварське міністерство продовольства, сільського та лісового господарства та ознайомилась із особливостями ведення лісового господарства Баварії.

За фінансової підтримки Федерального міністерства у справах довкілля, охорони природи, будівництва та ядерної безпеки Федеративної Республіки Німеччини та сприяння Дунайсько-Карпатської Програми Всесвітнього фонду природи у 2016 році розпочато реалізацію проекту «Ідентифікація та збереження старовікових лісів та пралісів в Українських Карпатах». На даний час роботи проведені на площі більше 300 тис.га.

Опрацьовується питання щодо започаткування за підтримки Федерального міністерства сільського господарства та продовольства ФРН проекту, направленого на підвищення кваліфікації українських лісівників.

загруженное (6)

Україна-Болгарія. У 2015 році проведено учбову поїздку до Болгарії з метою обміну досвідом з питань реформування та удосконалення лісового господа