Main page

Впевненими кроками у повноліття

23.01.2012

Впевненими кроками у повноліття

 

У зимові морозні дні своє повноліття відзначає наймолодший лісгосп області – Пирятинський. ДП «Пирятинський лісгосп» розташоване у північно-західній частині Полтавської області на території чотирьох адміністративних районів. У підпорядкуванні підприємства знаходиться 4 лісництва. За 18 років площа лісгоспу збільшилася з 13,6 тис. га до 20,0 тис. га (147,1%).

Географічне розташування Пирятинського лісгоспу створює чудові умови для успішного зростання таких деревних і чагарникових порід, як дуб черешчатий, граб, липа, береза, осика, вільха, сосна, ліщина, глід, бузина, дикоростучі та культурні плодові й інші дерево-чагарникові породи. Ці породи, у свою чергу, є житлом і надійним захистом для багатьох мисливських тварин, які живуть у цих лісах. В угіддях Пирятинщини зустрічаються дикі кабани, козулі, олені благородні, вовки, лисиці, зайці тощо. У Вороньківському мисливському лісництві збудовано просторий вольєр для розведення страусів.

Важливим питанням для лісівників є благоустрій лісогосподарських підприємств. Адже хороший господар починається з будинку, так і справжнього лісничого видно зі ступеню порядку в конторах. За час діяльності підприємства побудовано дві контори лісництв – Лохвицьке та Чорнухнське, лісопильний цех, зроблено капітальний ремонт адміністративного приміщення лісгоспу.

Щороку  покращується матеріально-технічна база лісгоспу та зростають обсяги реалізації деревини,  лісогосподарського та лісокультурного виробництва, переробки деревини.

На території Пирятинського лісгоспу знаходиться цех переробки деревини. Там установлено новітнє деревообробне обладнання провідних закордонних виробників, на якому виготовляються пиломатеріали як для внутрішнього ринку, так і на експорт. Крім основної лісогосподарської роботи, лісгосп займається різними видами сільського господарства, зокрема заготівлею сіна та лікарської сировини, бджільництвом, збором дикорослих ягід та плодів.

Впевненими кроками підприємство йде до свого повноліття. Про це свідчать й успішні показники діяльності. Працівники лісгоспу пригадують, що у 1994 році обсяг садіння лісових культур складав лише 10 га, в той час як у 2011 році – 208 га, що  майже в 21 раз більше. Обсяг реалізованої продукції зріс у 31,4 рази, заготівлі деревини у 25,8 рази. Такі результати роботи не можуть не тішити лісівників, адже це позитивно вплинуло й на рівень їхньої заробітної плати. Щороку підприємство збільшує витрати на удосконалення та ведення лісового господарства: у 1994 році вони склали 274,9 тис. грн., а в 2011 році – 6502,2 тис. грн. (23.7 рази).

Основним же своїм завданням пирятинські лісівники вважають збереження прекрасної природи Полтавщини. Беззаперечно дотримуються цього принципу всі працівники Пиритятинського лісового господарства, і його керівник – директор Анатолій Дащенко. Щороку завдяки їхній сумлінній праці до зелених просторів області додається по 200 гектарів нових лісів. Щороку створюються плантації новорічних ялинок для задоволення потреб населення.

Важлива увага приділяється розвитку рекреації. Площа природо-заповідного фонду  по Пирятинському лісництву складає - 980,7 гектар, що становить 11,9% від загальної площі лісництва. Зокрема, пам’ятка природи лісопарк «острів Масальськицй» площею 47 га, заповідні урочища: «Яри-Поруби»– 325 га, «Куквин» -площею 391 га. Заказники: ботанічний заказник місцевого значення «Шкуратівський» площею 12 га, гідрологічний заказник  «Харківецький»- площею173 га.

ДП «Пирятинський лісгосп»,

Прес-служба Полтавського ОУЛМГ