Main page

ЗА ДОСВІДОМ - У ІЗЯСЛАВ

07.11.2011

ЗА ДОСВІДОМ – У ІЗЯСЛАВ

 

      Виїзне засідання колегії Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства відбулося 3 листопада в Ізяславі. Відкриваючи його, начальник управління В.М.Лісовий наголосив:

- Досвід – це неоціненне багатство. Той, хто переймає його, добивається вагомих результатів. Ми приїхали в Ізяславський лісгосп, щоб побачити, вивчити і впровадити все хороше в інших підприємствах управління.

        На цій оптимістичній ноті пленарне засідання було перервано і всі учасники колегії знайомились з господарством. У ролі екскурсовода виступав  директор Ізяславського лісгоспу П.І.Курельчук. А начальник управління В.М.Лісовий та перший заступник начальника В.М.Хоптинець  коментували, доповнювали розповідь, закликали присутніх до обговорення господарських питань. Іноді виникали жваві дискусії, висловлювалися різні точки зору.

      Спочатку вивчали досвід вирощування лісових та декоративних культур у розсаднику, який є чи не найкращим в управлінні. Оглянули реконструйовану теплицю, де запроваджено штучне зрошення. Побували і в автогаражі, майстернях, які обладнані всім необхідним.

       Потім переїхали в урочище Бабина гора Михельського лісництва. Тут оглянули культури дуба звичайного і модрини європейської, нову зону відпочинку. Дбайливі господарі обладнали її  столами, навісами, проклали доріжки, влаштували місця для приготування їжі на вогні. Заасфальтовано стоянку автомобілів. Органічно  доповнює рекреаційну зону наочна агітація на лісову тематику.

- Такі куточки для відпочинку людей облаштовані в кожному лісгоспі. Завдання на наступний рік – відкрити ще дев»ять рекреаційних зон, - поставив вимогу перед директорами лісгоспів Віталій Лісовий.

      Учасники колегії побували на  будівництві лісової дороги в Лютарському лісництві. Тут точилася жвава дискусія між директорами лісгоспів, якою саме повинна бути лісова дорога.

      Згодом  знайомилися з роботою нижнього складу і цеху переробки деревини. У всіх викликала цікавість робота системи опалення приміщень, сушки деревини. Ізяславці встановили сучасні котли, які працюють на тирсі і відходах деревини. Завдяки новинці відмовились від газу, добилися значної економії електроенергії.

      На пленарному засіданні перший заступник начальника управління В.М.Хоптинець доповів про підсумки фінансово- господарської діяльності підприємств за 9 місяців поточного року.

       Він, зокрема, наголосив, що всі підприємства управління виконали планові показники. На землях держлісфонду при завданні  весни 876 га заліснили 993 гектари, доповнили 700 гектарів лісових культур, провели  догляди  за лісовими культурами на площі майже 5500 гектарів (123 проценти). А ще засіяли 8,6 гектара лісових розсадників, залишили під природне поновлення 216 гектарів лісосік.   

  Справилися також із завданням з посадки лісу на землях, непридатних для сільськогосподарського виробництва. Загалом якісно і своєчасно здійснено роботи по лісовідновленню, лісорозведенню та природному поновленню на площі 1209 гектарів (111  відсотків плану).

      Говорячи про лісопромислову діяльність, Володимир Хоптинець зазначив,що ліквідної деревини заготовлено 322 тисячі кубометрів (102% до рівня відповідного періоду минулого року ).

 Вартість одного знеособленого кубометра реалізованої деревини  зросла за звітний період майже на 100 грн.  і склала 402 грн. при середній по агентству – 351 грн. Це є одним із  найкращих показників по галузі.

У доповіді було проаналізовано економічні та фінансові показники.  Так, обсяг реалізації продукції збільшився до відповідного періоду 2010 року  майже на 30 млн. грн (+25 %) і  склав на 1 жовтня 2011 року 133 млн.грн.

             У розрахунку на одного працюючого реалізація продукції (продуктивність) збільшилась майже  на 19 тис.грн (+36 %) і склала за звітний період 2011  року 71 тис. грн.  при 69 тис. грн. по агентству.  

      Майже 31 млн.грн., отриманих від реалізації круглого лісу і продукції первинної переробки деревини, були направлені на ведення лісогосподарського виробництва. Також  на це було витрачено лише 5,2 млн.грн асигнувань з Державного бюджету,  які складають лише 17 % від загальних витрат.

    Рівень середньомісячної заробітної плати постійно зростає і складає за 9 місяців поточного року 2581 грн., що  на 577 грн (+29 %) більше,  ніж було за    відповідний період минулого року.          

            Фінансовий результат (чистий прибуток) склав 924 тис. грн при       699 тис.грн за відповідний період минулого року.

             Недоїмка до бюджету на 1 жовтня 2011 року  відсутня. За звітний період в бюджет  всіх  рівнів внесено понад 14 млн.грн, що на 1,4 млн. грн більше  відповідного періоду минулого року.        

              Недоїмка по сплаті Єдиного соціального внеску станом на 1 жовтня 2011 р. також відсутня. Єдиного соціального внеску перераховано понад 17 млн.грн, що  майже на  5,0 млн.грн  більше  відповідного періоду минулого року.

      У обговоренні доповіді  взяли участь директор ДП «Славутський лісгосп» В.В.Сапожнік, директор ДП «Кам»янець-Подільський лісгосп» В.Л.Пустильний. Вони також розповіли про діяльність своїх колективів.

     Начальник відділу лісосировинних ресурсів, впровадження прогресивних технологій, механізації та спец роботи управління       ЛМГ Ю.Л. Безноско проінформував про стан виконання планових завдань у поточному році з будівництва лісових доріг та перспективи їх будівництва в 2012 році.

    При обговоренні цього питання В.М.Лісовий зажадав від директорів, щоб раціональніше використовувалися кошти на будівництві доріг, зосередив увагу на якості робіт.

    Потім заступник начальника  відділу лісосировинних ресурсів, впровадження прогресивних технологій, механізації та спецроботи А.Д.Шевченко  виступив з інформацією про раціональне використання енергетичних ресурсів підприємствами управління. Досвідом у цій справі поділилися директор ДП «Ізяславський лісгосп» П.І.Курельчук та директор ДП   «Шепетівський лісгосп» В.М.Сасюк.

     На порядку денному колегії стояло також питання  ефективності використання лісосировинних ресурсів на підприємствах. Інформував начальник відділу Ю.Л.Безноско. В обговоренні взяли участь директор ДП «Летичівський лісгосп» В.М.Сивун і директор ДП «Хмельницьке лісомисливське господарство» І.В.Бурковський.

     Насамкінець було підбито підсумки трудового суперництва за дев»ять місяців. Результати озвучив  начальник відділу економіки та фінансів управління О.П.Семенець.

      Перше місце і перехідний прапор присуджено колективу ДП «Ізяславський лісгосп». На другому місці – ДП «Славутський  лісгосп», на третьому – ДП «Шепетівський  лісгосп».

     У роботі колегії взяли участь та виступили голова Ізяславської райдержадміністрації Т.М.Власюк, голова Ізяславської районної ради М.С.Борисюк. Також у роботі колегії взяв участь голова міста Ізяслав  В.С.Паньковський.

 

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ