Main page

Удесятеро збільшать штраф за забруднення лісу

03.02.2011

Верховна Рада України прийняла у першому читанні проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення». Зокрема, зміни стосуються посилення відповідальності за забруднення лісів. Як повідомили в Інформаційному управлінні ВРУ, проект Закону передбачає збільшення штрафу за забруднення лісу в десять разів.

За це рішення проголосували 344 із 413 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.

Зокрема, законопроектом встановлюється, що пошкодження лісу стічними водами, хімічними речовинами, нафтою і нафтопродуктами, промисловими і комунально-побутовими викидами, відходами, що викликає його усихання чи захворювання, тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від 50 до 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Крім того, засмічення лісів відходами тягне за собою накладення штрафу на громадян від 10 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 30 до 70 неоподатковуваних мінімумів.

Останнім часом щороку в лісах Держкомлісгоспу України фіксується до 2 тисяч таких порушень, за які нараховується майже 50 тис. грн. штрафних санкцій.

Прес-служба Держкомлісгоспу України.