Main page

13.06.2014

Home

Процес Ліси Європи є політичним форумом високого рівня у якому приймають участь керівники органів державного управління з лісових питань 46 країн Європи та представники міжнародних неурядових організацій та процесів.  Ліси Європи займаються розглядом найбільш важливих|поважних| політичних і суспільних|громадських| питань, пов'язаних з лісами і лісовим господарством; розробляють рекомендації по захисту і раціональному використанню лісів в Європі; слугує платформою для ведення діалогу між державами-учасниками, Європейським співтовариством|спілкою|, країнами або організаціями, що мають статус спостерігачів і сторонами, зацікавленими в ресурсах лісів і лісових господарств.

DSCN3824

У 2015 році процес відзначив 25-річчя з моменту свого заснування. Україна приймає участь у роботі Міністерських конференцій з 1993 року.

20 та 21 жовтня 2015 року у м.Мадрид, Іспанія, проведено 7-му та Позачергову Міністерські конференції по захисту лісів Європи.

В ході 7-ї Міністерської конференції схвалені та підписані наступні документи:

1.      Декларація «25 років разом у сприянні збалансованому лісоуправлінні».

2.      Резолюція «Лісовий сектор у центрі зеленої економіки».

3.      Резолюція «Охорона лісів у мінливому середовищі».

4.      Міністерське рішення «Майбутній напрямок роботи процесу «Ліси Європи».

Всі підписані домовленості є добровільними.

В ході Позачергової Міністерської конференції по захисту лісів Європи було заслухано звіт керівника Міжурядового комітету з ведення переговорів (INC) пана Яна Хейно щодо роботи з підготовки проекту юридично обов'язкової угоди стосовно лісів Європи.

Міністерським рішенням, підписаним учасниками конференції, схвалено результати роботи INC та вирішено повернутись до питання юридично обов'язкової угоди стосовно лісів Європи до 2020 року.https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/t31.0-8/14712524_1549071641785182_7435830124448436597_o.jpg

У 2016 році затверджено нову робочу програму процесу на наступні чотири роки, сформовані експертні групи по основних напрямках роботи. Представника Держлісагентства разом із представником лісової адміністрації Франції обрано співголовуючими робочої групи стосовно перегляду формату діяльності процесу «Ліси Європи». Група під головуванням України та Франції успішно провела своє перше засідання у жовтні 2016 року.

Розширену інформацію щодо роботи Міністерських конференцій можна отримати на сайті Лісів Європи http://www.foresteurope.org/eng/ розширену інформацію щодо роботи INC можна отримати на сайті переговорного процесу http://www.forestnegotiations.org/.