Main page

На Черкащині побував Голова Держкомлісгоспу Микола Шершун

28.04.2010

Черкащину відвідав із робочою поїздкою Голова Державного комітету лісового господарства Микола Шершун. Голова ознайомився з особливостями ведення лісового господарства на Черкащині. Він побував у Золотоніському, Черкаському та Смілянському лісгоспах.

У Золотоніському лісгоспі керівника відомства цікавило вирощування сіянців у лісорозсаднику Ліплявського лісництва. На нижньому складі Смілянського лісгоспу Микола Шершун з особливим інтересом оглянув асортимент продукції. Він підкреслив, що одним з основних завдань нині є раціональне розкряжовування деревини. Це дозволить збільшити кількість сортиментів вищої якості, і, відповідно, підвищити прибутки лісової галузі. Цьому також сприятиме, на думку Миколи Шершуна, вдосконалення процесу відбору сортиментів. А це резерв лісгоспів для розвитку і, зокрема, для збільшення заробітної плати працівникам.

Перебуваючи на Черкащині, Голова Держкомлісгоспу відзначив, що необхідно розвивати енергозберігаючі технології. Адже лісівники володіють відновлювальним ресурсом, який потрібно раціонально використовувати. Зокрема, він зазначив, що відходи виробництва, неліквід – обаполи, гілля, тирса – можуть стати цінним альтернативним джерелом енергії, якщо запровадити подальшу їх переробку. А для лісівників це додатковий прибуток. Тому необхідно налагоджувати співпрацю з потенційними споживачами щодо постачання такого палива, зауважив Микола Шершун.

За словами начальника Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Івана Шиятого, нині в області спостерігається збільшення споживчого попиту на так звану неліквідну деревину. На Черкащині побудовано 4 пеллетні заводи різної потужності, і найближчим часом їх буде введено в експлуатацію. Лісгоспи області вже уклали угоди про постачання низькоякісної деревини і тріски. Іван Шиятий розповів, що ці підприємства споживають щомісяця від 3 до 5 тисяч кубометрів низькоякісної сировини, яку раніше важко було продати. А Смілянська ТЕЦ реконструювала котли, які працюють на дровах та відходах деревини. Лісівники зможуть реалізувати Смілянській ТЕЦ 96 тис. кубометрів дров на рік.

Машин, що переробляють відходи деревини на тріску, в лісгоспах немає, а для їх придбання потрібні обігові кошти, яких недостатньо. Тому лісівники Черкащини налагоджують співпрацю з підприємцями, які мають таке обладнання. Як відзначив Іван Шиятий, це дозволить зробити заготівлю деревини безвідходною і збільшить реалізацію на 20%.

Спілкуючись із колективами лісогосподарських підприємств, Микола Шершун відзначив необхідність достойної оплати праці. Середня зарплата працівника лісу на Черкащині має становити не менше 2 тис. грн. Щоб забезпечити такі показники, лісівники повинні максимально використовувати наявний ресурс, тим паче, що Черкащина, на думку Голови Держкомлісгоспу, має неабиякий потенціал.

Микола Шершун упевнений, що раціональне розкряжовування деревини та безвідходне виробництво не тільки сприятиме нарощуванню обсягів реалізації та зростанню прибутків лісогосподарських підприємств, але також стане резервом для збільшення заробітної плати. Для виконання цих завдань у нинішніх умовах керівникам лісгоспів необхідно творчо мислити, плідно працювати і дотримуватися високої виконавчої дисципліни.

 

           

Черкаське обласне управління

лісового та мисливського господарства