Main page

У добру путь!

04.09.2009

У кожному навчальному закладі України відбулися урочистості з нагоди 1 Вересня. Не став виключенням і Шацький лісовий коледж.  Із початком нового навчального року студентів, викладачів, батьків привітав начальник Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Богдан Колісник.

«Майбутнє завжди належить молодим. Країні вже сьогодні потрібні ваші таланти, ваш реальний вклад у справу державотворення, велику справу побудови демократичної процвітаючої України, – зазначив у своєму виступі Богдан Іванович. – Ви навчаєтесь у освітньому закладі, що носить ім’я легендарної людини – Валентина Сулька, котрий мав незбориму силу духу, пережив жахіття фашистських концтаборів, був великим практиком лісового господарства. Саме з його ініціативи та під його керівництвом було відкрито Шацький лісовий технікум, який тепер став коледжем. Спеціалістів, які навчалися на базі коледжу, знають і шанують у всій Україні. Це мудрі, виважені люди, які люблять ліс і керуються правилом, яке є невід’ємною частиною життя кожного із нас: ми прийшли у цей світ, аби залишити після себе гарну пам’ять. Працівники нашої галузі повинні зробити все, аби життя нащадків було щасливим. Аби вони мали чисте повітря, просторі лісові масиви, які і є запорукою всього живого. Відтак основне, над чим маємо працювати – формування національно свідомої, культурної, прогресивної, творчо мислячої молоді». 

Шацький лісовий коледж – ще досить молодий навчальний заклад, проте значні здобутки, якими позначена його історія, досить красномовно свідчать про високий потенціал, перспективність і великі можливості коледжу. 

За ці роки з цих стін вийшли тисячі висококваліфікованих спеціалістів, котрі пізніше продовжили навчання у лісотехнічних інститутах та академії, стали гордістю вітчизняної лісової галузі.

Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства постійно турбується про лісовий коледж. Дякуючи допомозі лісових господарств, і цього року було проведено ремонт гуртожитку та учбового корпусу, оновлено матеріальну базу. Сьогодні до послуг студентів Інтернет, але вони не цураються книг, переймають досвід у ветеранів лісової ниви, адже всі вони – жива легенда лісівничої справи, що мають надзвичайно великий і часто унікальний багаж теоретичного і практичного досвіду лісовідновлення, збереження звіра, птаха, рідкісних червонокнижних рослин.

Із 1963 року з Шацького лісового коледжу вийшло 5648 спеціалістів. Коледж проводить підготовку спеціалістів за спеціальностями: лісове господарство, лісозаготівля та первинна обробка деревини, бухгалтерський облік.

На даний час в коледжі навчається 601 студент, із них 454 –  за денною формою та 147 – за заочною формою навчання, 65% молоді денної форми навчання отримують освіту згідно  держзамовлення.

–У майбутньому плануємо ввести нові спеціальності: природно-заповідна справа; зелене будівництво і садово-паркове господарство; організація туристичного обслуговування, – каже директор ДП «Шацьке учбово-дослідне лісове господарство» Ігор Жмурко.

За посередництвом телеграм, студентів, батьків та викладацький склад із початком нового навчального року привітали Президент України Віктор Ющенко та голова Державного комітету лісового господарства України Микола Тимошенко.

Із лісовим коледжем розділила радість свята місцева влада, – заступник голови райдержадміністрації Віктор Плейтух, голова районної ради Ольга Сахарук; представники лісової галузі – ветерани, легендарні лісівники Юрій Харитоненко та Микола Мойсеєнко, директори ДП „Любомльське ЛГ” Юрій Фролов, ДП „Старовижівське ЛГ”  Петро Сахарук та духовенство.  

Оксана ЧУРИЛО.

Керівник прес-служби Волинського

 обласного управління лісового та мисливського господарства.

Фото автора.