Main page

БЕРЕЗНІВСЬКИЙ ДЕНДРОПАРК ОМОЛОДЖУЄТЬСЯ

13.02.2008

 

P5180025

 

Цієї зими розпочато ґрунтовну реконструкцію Березнівського дендропарку.

Він був створений майже 30 років тому за ініціативою колишнього директора Березнівського лісового коледжу, заслуженого працівника лісового господарства України Миколи Новосада. На 30-гектарному пустирі в умовах Полісся лісівники зуміли розмістити зразки рослинності із п'яти континентів. Наприклад, березовий гай вмістив представників 40 видів — від низькорослої карельської до оригінальної чорнокорої. І зараз дендропарк у статусі державного інтенсивно обмінюється насінням нетипових і рідкісних порід з ботанічними садами України, Польщі, Словаччини, Швейцарії, Австрії. А деякі з деревних порід на території України можна побачити тільки в Березному.

P5180013

Фрагмент озеленення території студмістечка

 

 Нажаль, за період існування парку кількість дерев та кущів зменшилась вдвічі. Далеко не всі види змогли пристосуватися до кліматичних умов Полісся. До того ж перерослі, обезформлені, похилені вітрами й хворі дерева перестали бути ботанічною окрасою.

Тож планується змінити загальну композицію, поповнивши її молодими деревцями, в тому числі абсолютно новими для цієї зони породами.

 

Також працівники коледжу планують огородити територію парку та закупити «новоселів» із ботанічних садів. Для цього вже виділено майже 30 тис. грн., які було отримано за реалізацію саджанців і рослих дерев з прорідження. А в розсаднику і в теплиці чекають весняної висадки до 50 видів нового садивного матеріалу: ялинка голуба, сосна кримська, туї пірамідальні, золотисті і кулевидні, ялівець китайський, кипарисовик Лавсона, катальпа, магнолія, гінкго білоба, кедр корейський, тюльпанове дерево, калікант, мексиканська ліана кампсіс, ківі, тис, горіх серцевидний, троянда «чорна магія» і багато інших екзотів.

IMGA0420

Сад в’юнких рослин (дендропарк коледжу)

 

 

 

— Є ще два аспекти у реконструкції дендропарку: навчально-практичний і науковий, — розповідає директор лісового коледжу Микола Гончар. — Студенти нашої нової спеціальності — зелене будівництво і садово-паркове господарство — створять нові авторські композиції із свіжих насаджень за сучасним ландшафтним дизайном і архітектурою. А заодно ми проведемо інвентаризацію дендропарку — науковий перепис і паспортизацію паркової рослинності, відділивши від неї дикорослу і пошкоджену. Після інвентаризації плануємо перевести дендропарк у статус ботанічного саду.

 

 

За матеріалами статті «Березнівський дендропарк омолоджується із зими»

«Рівненська газета» №10 (626)

24 січня 2008

Автор: Петро ЖЕЛІНСЬКИЙ