Main page

БЕРЕЗНІВСЬКОМУ ЛІСОВОМУ КОЛЕДЖУ - 40

30.10.2007

27 жовтня у Березнівському лісовому коледжі на Рівненщині пройшли святкові заходи, присвячені 40-річчю з дня заснування навчального закладу. На урочистостях, які відкрив начальник Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Грицайчук В.П., були присутні керівники органів влади, колишні випускники коледжу – голова Рівненської обласної Ради Данильчук О.Ю., Голова Березнівської районної ради Мельник М.П., голова Березнівської районної державної адміністрації Іванов В.К., голова Березнівської міської ради Пилипака О.Ф., а також керівні працівники і спеціалісти підприємств лісового господарства, науковці, громадські діячі області.

У виступах було відзначено педагогічних працівників, які стояли біля витоків лісотехнікуму і насамперед його першого директора, заслуженого лісівника України Новосада Миколи Миколайовича, який багато зробив для створення вищого навчального закладу на поліській землі. Першими наставниками молоді, творцями історії навчального закладу стали викладачі Новосад Н.Т., Кирик П.У., Кирик О.П., Шибко В.Г., Шибко К.М., Почаєвець В.М., Почаєвець О.П., Гунько Р.М., Стахнюк А.П., Циганець В.Ю. Саме на їх долю випала почесна місія – організація навчального процесу, перший набір та перший випуск фахівців лісового господарства.

За роки існування в навчальному закладі підготовлено понад 9 тисяч техніків, бухгалтерів, економістів, бакалаврів лісового господарства. Серед його випускників – керівники, які працюють у різних галузях народного господарства України, провідні науковці. Серед них Ткачук В.І. - д.с.-г.н., начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства, Копій Л.І. – д.с.-г.н., професор національного лісотехнічного університету України, Олексін Ю.П. – к.п.н., проректор Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, Михайлович Я.М.- к.с.-г.н., декан факультету механізації сільського господарства Національного аграрного університету, Байраківська Г.Б. – начальник відділу Держкомлісгоспу України, Івашинюта С.В.- перший заступник начальника Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства та багато інших. Близько 55% керівників і спеціалістів Рівненського обласного управління – це випускники коледжу, із них 6 директорів, 8 головних лісничих, 7 головних інженерів, 62 - лісничих.

Сьогодні Березнівський лісовий коледж – це державний вищий навчальний заклад І-ІІ рівнів акредитації, який здійснює підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями молодшого спеціаліста і бакалавра зі спеціальностей «Лісове господарство», «Мисливське господарство», «Зелене будівництво і садово-паркове господарство», «Бухгалтерський облік». Навчальний процес забезпечують 69 педагогічних працівників, серед яких 3 кандидати наук, 32 викладачі мають вищу категорії, 9 навчаються в аспірантурі при університетах. На денній і заочній формах навчання здобувають фахову освіту понад 1000 студентів з Рівненщини, Житомирщини, Хмельниччини, Волині.

На площі 40 га розмістилися 4 навчальні корпуси, 3 гуртожитки, студентська їдальня, слюсарна і деревообробна майстерні, машинно-тракторний парк, тепличне господарство, 36 квартир для викладацького складу і працівників коледжу. Матеріальна база коледжу включає 44 кабінети і лабораторії, у тому числі 2 лекційні зали, 4 комп’ютерні класи, підключені до мережі Інтернет, бібліотеку, читальний зал, спортивний комплекс «Лісотехнік».

Справжньою окрасою студентського містечка став Державний дендрологічний парк, створений у 1979 році завдяки зусиллям і ентузіазму викладачів і студентів Березнівського лісового коледжу.

Юнаки та дівчата мають змогу змістовно і весело проводити свій відпочинок та дозвілля. До їх послуг спортивний і актовий зали, студентське кафе «Лісова пісня», танцювальний майданчик, кімната атлетичної гімнастики, 6 гуртків художньої самодіяльності, 7 спортивних секцій. Студентські колективи неодноразово ставали лауреатами і призерами всеукраїнських і обласних фестивалів художньої творчості, спортивних змагань. В коледжі підготовлено 15 майстрів спорту України, 70 кандидатів в майстри спорту, понад 300 спортсменів І розряду.

Така цілеспрямована і системна навчально-виховна робота дає можливість не лише здійснювати підготовку висококваліфікованих спеціалістів, але і виховувати громадян України, патріотів своєї держави, здатних берегти її культурні й духовні традиції.

Коледж підтримує наукові, культурно-просвітницькі, навчальні зв’язки з ВНЗ ІІІ-ІV рівнів акредитації. Для реалізації ступеневої освіти укладено договори з багатьма університетами, зокрема Національним лісотехнічним університетом України, Національним аграрним університетом, Національним університетом водного господарства та природокористування, Тернопільським національним економічним університетом.

Тісна співпраці з обласними управліннями лісового господарства Рівненщини, Житомирщини, Хмельниччини дає можливість на належному рівні організувати проходження студентами виробничих практик на базових лісогосподарських підприємствах. Крім того, всі випускники за спеціальністю «Лісове господарство» щороку отримують свої перші робочі місця.

Змінилося не одне покоління випускників коледжу, які з року в рік примножували славні традиції своєї альма-матері, і в тому, що сьогодні Березнівський лісовий коледж є одним із кращих навчальних закладів в системі галузевої освіти – заслуга всіх поколінь викладачів, працівників і студентів за 40-річну історію навчального закладу.