Main page

У лісівників гаряча пора зі збору насіння із шишок

14.01.2021

 

Шлях дорослої сосни розпочинається із маленької насінини. Щоб виростити могутній лісважливо мати якісний посадковий матеріал.

В Народицькому спецлісгоспі активно проводять заготівлю шишок сосни звичайної із високобонітетних насаджень.

 

Розпочинаючи з січня по лютий місяць лісівники заготовляють шишки сосни для отримання насіння, яке буде висіватися в розсадниках для отримання сіянців.

Загалом заготівля та переробка шишокнепростий та кропіткий процес, який потребує часу. Адже щоб отримати крихітну насінину, шишки проходять кілька етапів переробки. У цьому процесі не можна схибити, бо від правильності та дотримання усіх правил залежить якість посівного матеріалу.

 

Процес починається із окремої теплої кімнати, де шишки лежать на просушці. Потім їх засипають у барабани і сушать при температурі 40-45ºС. Важливо дотримуватися температурного режиму, оскільки при більшій температурі насіння пересушиться, а при недостатній – шишки не розкриються.

Після цього насіння випадає і готується до обезкрилювання та очищення від зайвого.

Сухе та чисте насіння сосни звичайної зберігається у скляних бутлях в насіннєсховищі і чекає весни. Посівний матеріал проходить обов’язкову перевірку на кондиційність у спеціалізованій лабораторії.

 

Якісне насіннязапорука успіху усієї лісівничої справи. Адже від того, як ми зберемо та збережемо зібраний урожай, залежить продуктивність майбутнього лісу, – зазначає головний лісничий ДП «Народицький спецлісгосп» Віталій Кроль, – тому цьому процесу приділяємо особливу увагу.

 

Пресслужба ДП «Народницький спецлісгосп»