Main page

XV нарада Керівного комітету EUFORGEN

14.01.2021

 

Наприкінці 2020 р. відбулася XV нарада Керівного комітету EUFORGEN в онлайн-режимі (http://www.euforgen.org/index.php?id=3037). EUFORGEN (Європейська програма лісових генетичних ресурсів) є міжнародною програмою співпраці, яка сприяє збереженню та сталому використанню лісових генетичних ресурсів у Європі, як невід’ємної частини сталого управління лісами (http://www.euforgen.org).

 

 

Програма XV наради Керівного комітету EUFORGEN

 

У нараді приймали участь представники секретаріату EUFORGEN та національні координатори близько 40 країн (http://www.euforgen.org/member-countries/). Оскільки Україна не є асоційованим членом програми, представник країни – канд с.-г. наук с. н. с.,  завідувачка лабораторії селекції УкрНДІЛГА Світлана Лось була запрошена як спостерігач.

Нарада була розпочата з обговорення звітів щодо загальної діяльності EUFORGEN у 2019 році  (координатор EUFORGEN Мікеле Боззано) та комунікаційної діяльності (Єва Германович). Надано інформацію щодо нового журналу GenRes (https://www.genresj.org)

 

Виступ  координатора EUFORGEN М. Боззано

 

Наголошено на необхідності й актуальності розробки оновленої Загальноєвропейської стратегії збереження лісових генетичних ресурсів та розглянута запропонована секретаріатом дорожня карта її опрацювання.

 

 

Дорожня карта розробки нової загальноєвропейської стратегії збереження лісових генетичних ресурсів

 

У ході наради були заслухані доповіді щодо прогресу в роботі наукових проектів, зокрема представлено та обговорено перспективи роботи з нового проекту GenBridge (http://www.genresbridge.eu), який має об’єднати діяльність зі збереження генетичних ресурсів сільськогосподарських рослин і тварин та лісових генетичних ресурсів.

 Завершено нараду обговоренням планів подальшої діяльності з розвитку EUFORGEN у 2021 році, зокрема складання Доповіді про стан генетичних ресурсів у Європі, до участі в якій запрошено всі європейські країни.

 
Л
абораторія селекції УкрНДІЛГА