Main page

На Харківщині посилено контролюють за лісами за допомогою системи відеомоніторингу

29.12.2020

Лісівники Харківщини придбали телесистеми раннього виявлення лісових пожеж для вирішення питань, пов'язаних з сучасними методами захисту лісу від пожеж.

Лісові пожежі - одна з найбільш серйозних проблем, пов'язаних з безпекою життєдіяльностілюдини і навколишнього середовища, невирішених наразі. Лісові пожежі завдаютьвеличезної шкоди екології і економіці багатьох країн. Загальна площа лісовогофонду України становить 10,4 мільйона га, з яких вкритих лісовою рослинністю - 9,6 мільйона га.

Лісистість території країни становить 17,1%. Це робитьвирішення проблем лісових пожеж одним із важливих національних завдань. У комплексі заходів щодо запобігання лісових пожеж найбільш актуальнимзавданням є раннє виявлення і визначення місця розташування вогнища загоряння.

Для цього традиційно використовується наземне спостереження, авіація ікосмічний моніторинг. Кожен із вищезазначених методів має свої переваги інедоліки, але тільки наземний моніторинг може забезпечити безперервний контрольлісової території і виявлення лісових пожеж на початковій стадії. Однак усучасному світі широко застосовуються цифрові камери. Відтак для державного підприємства "Балаклійське лісовегосподарство" було придбано телесистему раннього виявлення лісових пожежтипу ВПК-1600 в комплекті з металоконструкціями для нагляду за лісовимимасивами на відстань до 35 км. Загалом у державних лісогосподарськихпідприємствах розташовано 347 систем відеомоніторингу за лісом.

Телесистема раннього виявлення лісових пожеж типу ВПК-1600 оснащенафункціоналом електронної карти, є реальне відображення азимуту направлення,може поєднуватися в мережу систем, створюючи потужний модуль раннього виявленнялісових пожеж.

Пресслужба Держлісагентства