Main page

Сумщина. У Шосткинському лісгоспі підбили підсумки лісокультурного сезону

03.12.2020

 Садіння молодого лісу та догляд за ним - головна місія лісівників. Висаджується ліс навесні чи восени, а догляд за ним проводиться постійно: щоденно і в усі пори року.


Період висадки та активного росту паростків молодого лісу – весна-осінь - йменується у лісовому господарстві характерним словом -лісокультурний сезон. Його якісні характеристики можна буде послідкувати лише наступного року, а от про кількісні можна говорити вже тепер.

 

Шосткинські лісівники підбивають підсумки проведеної у період цьогорічної лісокультурної кампанії роботи.

 

«Протягом року у лісгоспі відтворено лісів на площі 140 га, це 127% до плану, з них восени було висаджено 2,3 га. Поряд з цим було створено 2 га нових лісів, а також проведено доповнення лісових культур минулих років створення на площі 156 га», - коментує проведені роботи директор Шосткинського лісгоспу Микола Бут.

Фундамент майбутнього лісу закладається у лісових розсадниках. Тому цьому напрямку роботи приділяють у лісгоспі неабияку увагу. Навесні цього року було створено 1,06 га тимчасових розсадників.


Наступний етап – це догляд за створеним молодим лісом. Цю роботу намагаються у лісгоспі максимально механізувати. Впродовж сезону доглянули лісові культури на площі 510 га, з них механізованим способом – 404 га.


Як підсумок попередніх років роботи лісгоспу – проведення інвентаризації розсадників та лісових культур.


«За результатами осінньої інвентаризації вирощено 1 млн. 544 тис. стандартних сіянців головних лісоутворюючих порід та укорінених живців. Приживлюваність лісових культур 1-3-річного віку визначена у лісгоспі вище нормативної: 86,7% при нормативній 85,8%.Також було переведено у вкриту лісом площу141 га лісових культур», - продовжує директор підприємства.


Потурбувалися у лісгоспі і про лісокультурну кампанію наступного року. Для цього на площі 43 га вже провели підготовку ґрунту.Прес-служба Сумського ОУЛМГ