Main page

На Черкащині заклали жолуді на зимове зберігання

02.12.2020

 

 

Закладка жолудів на зимове зберіганнядосить відповідальний процес, адже від нього залежить життєздатність та своєчасність сходів як в посівному відділенні лісового розсадника, так і на лісокультурній площі.

На зберігання жолуді закладають із настанням постійних заморозків (приблизно середина-кінець листопада). Так, в Лисянському лісгоспі Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства жолуді дуба звичайного зберігають у спеціальних траншеях глибиною 1,7 м в суміші з піску в пропорції 1:3. Для забезпечення доступу повітря до нижніх шарів насіння, на дно траншеї встановлюються спеціальні «труби-душники». Для того щоб не допустити ураження жолудів шкідливою мікрофлорою, їх обробляють хімікатами (фундазолом, гранозаном та ін.) з розрахунку 2 кг. препарату на 1т. жолудів. Загалом протягом цієї осені лисянськими лісівниками закладено 2592 кг. лісового насіння, з них переважна більшістьце жолудь дуба звичайного.

Майже всі способи зберігання жолудів забезпечують збереження їх доброякісності лише протягом однієї зими після збору. «Частину насіння будуть сіяти восени. Решту після «зимового спання» буде висіяно навесні у лісорозсадники ДП «Лисянський лісгосп» - каже головний лісничий Віталій Марусіч. Уже через рік молоді деревця потраплять у ліси. Цьогорічний жолудь стане дорослим дубом тільки через сто років.

 

Прес-служба Черкаського ОУЛМГ