Main page

Лісівники Волині проводять осінню інвентаризацію лісокультурних об'єктів

08.10.2020

 

Інвентаризація – облік посадженого та вирощеного лісівниками. Це щорічне надважливе завдання. Під час осінньої інвентаризації дається оцінка приживлюваності та якості лісових культур.

 

Проведення інвентаризації на Волині розпочалося 1 жовтня. Для оцінки фактичного стану лісових культур у лісництвах створені спеціальні комісії.

 

Фахівці обліковують кількість та якість садивного матеріалу у розсадниках, визначають стан лісових культур, природного поновлення, переводять лісові культури і природне поновлення у вкриті лісовою рослинністю землі, оформляють всі первинні документи.

 

Варто зазначити, що цього року держлісгоспами області було заплановано виростити у розсадниках 17 млн сіянців основних лісоутворюючих порід, фактично вирощено в межах 20 млн. Цього садивного матеріалу цілком вистачить для проведення лісокультурної кампанії-2021.

 

Проводиться інвентаризація шляхом закладання пробних площ у найбільш характерних місцях ділянок лісових культур.

 

При інвентаризації враховують тільки життєздатні рослини. На пробних площах шляхом суцільного перерахунку визначають кількість рослин, що збереглися, за породами. Дані обліку перераховують на 1 га і визначають відсоток приживлюваності культур на всій ділянці як відношення кількості рослин, що збереглися, до фактично висадженої.

 

 

За даними інвентаризації за потреби намічаються заходи з поліпшення якості лісових культур.

 

У визначеному віці лісові культури переводять у вкриті лісовою рослинністю. За умови, що густота і середня висота життєздатних дерев головних порід відповідає встановленим нормативам.

 

Ще до початку інвентаризації вибираються ділянки, які за віком

підлягають переведенню у вкриті лісовою рослинністю землі.

 

Попереду у лісівників ще чимало роботи. Зважаючи на те, що проведено всі необхідні заходи з вирощування та догляду, лісівники Волині сподіваються на високі результати.

 

Прес-служба Волинського ОУЛМГ