Main page

У Києві працює 97 законних ялинкових ярмарків, з 2 січня діятимуть майданчики для збору новорічних ялинок

23.12.2019

За інформацією Київської міської державної адміністрації, у Києві до 31 грудня функціонуватимуть 97 законно розміщених сезонних ярмарків із продажу натуральних хвойних дерев і новорічних прикрас. Адреси цих ярмарків у районах столиці можна переглянути тут https://bit.ly/398An8Q

Нагадуємо, ялинки, які реалізують державні лісогосподарські підприємства, що входять до сфери управління Держлісагентства, маркуються спеціальними самоклейними етикетками чи пластмасовими бирками-стяжками з індивідуальним номером.

За номером можна легко перевірити легальність ялинки, яку ви плануєте придбати, на сайті OPEN.UKRFOREST.COM або в додатку на телефоні yalynka.info.

Наявність такої ялинки в системі електронного обліку деревини свідчить про те, що вона була заготовлена на спеціальних новорічних плантаціях без шкоди для лісу та навколишнього середовища. Деталі про це тут https://bit.ly/2SkmnTN

За інформацією КО «Київзеленбуд», вже із 2 січня 2020 року діятиме 15 пунктів прийому новорічних дерев після свят у кожному районі Києва. На території районних комунальних підприємств з утримання зелених насаджень та лісопаркових господарств уже підготовлені спеціальні місця для збору новорічних ялинок, які будуть подрібнені на тріску для подальшого використання у виробничих потребах https://bit.ly/2EKT7xx.

Зокрема, отриману тріску планується використовувати для того, щоб мульчувати ґрунт (вкривати для захисту від пересихання) у лунках вічнозелених рослин, що ростуть у зелених господарствах та на території міста. Київзеленбуд закликає киян не викидати ялинку на смітник, а знайти час і привезти своє новорічне дерево на утилізацію до одного з пунктів прийому, що розташований у кожному районі міста.