Main page

Відбулися дослідні роботи для удосконалення таксаційних нормативів

28.11.2019

WhatsApp Image 2019-11-27 at 16.30.57(1)

Ефективне ведення лісового господарства вимагає всебічного врахування стану і характеристик лісових насаджень. Саме тому фахівці лісової галузі намагаються постійно працювати над удосконаленням, технологічним поліпшенням таксаційних нормативів та інструментів (для довідки: лісова таксація – наука, що вивчає методи обліку лісових ресурсів як у статиці, так і в динаміці). Для цього проводяться спеціальні дослідні роботи.

Науковці та аспіранти кафедри таксації лісу та лісового менеджменту Національного університету біоресурсів та природокористування разом з фахівцями державного підприємства «Ніжинський лісгосп» цього тижня працювали над збором дослідних даних для розроблення нормативів таксації круглих лісових матеріалів за класами товщини.

«Також ми плануємо розробити нову методику відведення лісосік та доопрацювати способи вимірювання дерев, їх висоти, проекції крони, тому думка досвідчених колег-лісівників є важливою,» - наголосив завідувач кафедри, доктор сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник, член-кореспондент Лісівничої академії наук України Андрій Білоус.

Для створення нових способів таксації дерев, що ростуть, проводилися польові дослідження з використанням безпілотних літальних апаратів.

За інформацією ДП «Ніжинський лісгосп», Чернігівське ОУЛМГ