Main page

Лісівникам Буковини – щоденна праця, офісним працівникам – можливість долучитись до створення нового лісу

30.10.2019

Цьогорічний осінній посадковий сезон розпочався з перших днів жовтня. У цей період погодні умови дають велику перевагу для посадки та приживлення сіянців та саджанців. Це дуже активна та клопітка праця.

У Садгірському лісництві Чернівецького лісгоспу вже посаджено загалом 3 300 модрин. Посадка відбулася вручну з використанням меча Колесова. Цей процес проводиться двома робочими. Перший робітник піднімає меч з силою ударяє кінцем леза в місце, призначене для посадки. Натискуючи на меч і розгойдуючи його, він готує лунку необхідну для посадки певної глибини. Другий робітник бере із спеціальної корзини або відра сіянець, і опускає його корені в лунку, не допускаючи їх загину, і з таким розрахунком, щоб коренева шийка була на 1-2 см нижче від поверхні землі. Після цього перший робітник, відступаючи від першої лунки на 8-10 см, опускає меч в ґрунт і натисненням рукоятки меча спочатку на себе, а потім від себе затискає кореневу систему сіянця.

Паралельно проводиться інвентаризація лісових культур та розсадників. Під час інвентаризації визначено стан лісових культур, їх якісні та кількісні показники, а також визначено кількість якісного посадкового матеріалу, що може бути використаним у наступному році для відновлення і доповнення лісів. Також під час інвентаризації здійснюється переведення лісових культур у покриту лісом площу.

Через 3-5 тижнів після посадки необхідно прополоти посаджені дерева, звільнивши їх від трави, що починає рости, щоб виключити небажану конкуренцію за світло, воду і мінеральне живлення.

За словами старшого майстра лісу Павла Козуба, вже засаджено 0,9 га модрин, також зараз засаджується дубовина з домішками модрини.

На допомогу лісівникам прийшли працівники з ІТ-компанії «Sharp Minds». Їх метою було допомогти посадити якомога більше дерев та своїм прикладом залучати людей до активного збереження та відновлення лісу. Для офісних працівників – це саме той час, коли вони можуть зарядитись новими емоціями та долучитися до створення нового лісу.

Кожного року проходить заготівля деревини на визначених ділянках і на місці зрубів активно висаджують нові дерева з домішками певних культур, які можуть прижитись у певній місцевості. Для цього працівники лісництва вивчають місцевість, визначають тип ґрунтів, їх родючість, перевіряють на наявність хвороб і шкідників, враховуючи можливий вплив породи попередника на лісові насадження.

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ