Main page

Закарпатські лісівники захищають ліси від шкідників, хвороб, самовільних рубок та браконьєрства

25.10.2019

Охорона лісів від незаконних рубок перебуває на постійному контролі лісівників державного підприємства «Хустське лісового дослідного господарства», що на Закарпатті. Вже не перший рік рейдові бригади підприємства, створені з працівників державної лісової охорони та спеціалістів апарату управління, цілодобово патрулюють ліси району.

Працівники лісництв, насамперед лісничі, їх помічники, майстри лісу і лісники є службовими особами, які здійснюють щоденний контроль за охороною та збереженням лісів,безпосередньо виявляють лісопорушення та складають відповідні документи для притягнення правопорушників до відповідальності, в т.ч. і до матеріальної. Встановлюють шлагбауми, щоб зменшити обсяг самовільних рубок і вирішило проблему самовільних сміттєзвалищ.

На території ДП «Хустське ЛДГ» розміщенні фото пастки, вони можуть передавати фото, вони можуть передавати фото, і відео на телефон або на електронну пошту в залежності від налаштувань. Розміщення фотопасток постійно змінюється.
Вони мають датчики руху, тобто фіксують людину чи транспортний засіб, котрі заходять чи заїжджають до лісу, відразу ж відправляє повідомлення на ту адресу, яка запрограмована. І вже через 2-3 хв., в залежності від якості зв’язку, приходить повідомлення на телефон із зазначенням точної дати і часу.

Фотопастка оснащена інфрачервоною камерою, тож знімання відбувається як вдень, так і вночі. Використовують лісівники фотопастку не лише для виявлення лісопорушників, а й для обліку диких звірів.  

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ