Main page

На Рівненщині функціонує сучасний розсадник

02.08.2019

Під час виїзного засідання колегії Державного агентства лісових ресурсів України, яка відбулася 25-26 липня, її  учасники відвідали сучасний комплекс з вирощування садивного матеріалу основних лісоутворюючих порід і декоративного садивного матеріалу для озеленення, який функціонує на базі Констянтинівського лісництва державного підприємства «Сарненський лісгосп», що на Рівненщині.

До складу входить: 6 теплиць площею 0,1 га, 16 коробів площею 0,16 га для посівів і шкільне відділення для вирощування декоративного садивного матеріалу, де виростає більше 200 тис саджанців.

Лісівники Сарненщини застосовуються сучасні технології з вирощування садивного матеріалу, як в умовах контрольованого середовища, так і в відкритому ґрунті, аби порівняти та вибрати найбільш ефективні.

Як показує досвід спеціалістів підприємства, саме використання технології вирощування в коробах дає можливість виростити якісний стандартний садивний матеріал сіянців, застосувавши всі складові сучасного виробництва в лісорозсадницькій справі.

Саме тому на підприємстві планують збільшити об’єми вирощування садивного матеріалу за цією технологією. На сьогодні підприємство забезпечує необхідною кількістю садивного матеріалу основних лісоутворюючих порід для виконання робіт з посадки лісу не лише власні потреби, а й реалізують його для лісогосподарських підприємств області та України.

Цьогоріч лісгосп реалізував садивного матеріалу сіянців на суму понад 500 тис. грн. Також цього року на базі лісництва побудовано сучасний комплекс з переробки та зберігання насіння хвойних порід - сучасна холодильна установка, сушильна камера, обезкридювач насіння, гравітаційний повітряний сепаратор та установка для вакуумного очищення насіннєвого матеріалу, що дасть можливість підвищити ефективність виконання робіт з насінництва при цьому забезпечиться висока якість насіннєвого матеріалу.

Фото ТУТ