Main page

Ліси на Херсонщині мають стратегічне значення для держави, - Володимир Бондар

18.07.2019

Сьогодні, під час робочої поїздки у Херсонську область, заступник Голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар представив нового начальника Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства та представникам Тетяну Касіч.

Володимир Бондар наголосив, що ліси Херсонської області мають стратегічне значення для держави.

«Це переважно рукотворні ліси, які виконують захисну функцію. Саме завдяки праці лісівників Херсонщини багатьох поколінь, які вирощували і доглядали ці ліси, у цьому регіоні можливе ведення сільського господарства. Адже ліси захищають від піщаних бурь, ерозії грунтів та багато іншого», - сказав він.

Заступник Голови Держлісагентства також звернув увагу на те, що більше трьох років лісове господарство і лісівники південних та східних областей України, зокрема і Херсонщини, переживають дуже складні часи.

«Декілька років не виділялося фінансування на будь-які заходи з ведення лісового господарства. Тисячі працівників звільнилося. Ліс майже немає кому охороняти. Немає коштів на відновлення лісів. І все накладається на проблему високої пожежонебезпечної ситуації на півдні. Цього року вдалося отримати хоча б мінімальне фінансування, щоб люди не залишалися без заробітної плати. До цього херсонських лісівників підтримували лісівники інших областей України. Потрібно змінювати таке ставлення до наших лісівників, до лісового господарства південних і східних регіонів. Держава має фінансувати ведення лісового господарства в таких регіонах, адже це дійсно стратегічне питання, це питання екологічної безпеки держави», - наголосив Володимир Бондар.

За його словами, попереду кропітка та постійна системна робота щодо повернення спеціалістів у лісову галузь Херсонщини.

Окрім того, він зазначив, що перед новим керівником обласного управління та Держлісагентством першочерговим є завдання щодо подолання кризової ситуації в лісовій галузі області; плідна співпраця з обладміністрацією в розвитку лісового господарства області; організація охорони лісів для зменшення самовільних рубок та лісових пожеж.

У свою чергу, Голова Херсонської облдержадміністрації Юрій Гусєв наголосив, що новопризначеному керівнику варто максимально швидко включатися в роботу, адже питання лісового господарства є важливим та одним з пріоритетних в області.

«Я буду підтримувати пропозиції Держлісагентства про те, щоб держава збільшила фінансування Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства. Прошу керівника співпрацювати з нашими екологами. Давайте об’єднувати зусилля, щоб однією командою боротися з незаконними вирубками та підпалами», - наголосив Юрій Гусєв.

Також голова облдержадміністрації відзначив важливість збільшення площ лісових насаджень:  «Ми заплануємо та спільно реалізуємо комплексну програму висадки лісів, щоб після нашої роботи в цій області всі казали, що лісу на Херсонщині стало більше».

Начальник Херсонського обласного управління лісового та мисливського господарства Тетяна Касіч зазначила, що робитиме все від неї залежне, щоб виправити ситуацію в лісовому господарстві Херсонщини.

Прес-служба Держлісагентства та за інформацією прес-служби Херсонської ОДА