Main page

Незалежний аудит львівських лісогосподарських підприємств

16.07.2019

Державні лісогосподарські підприємства, які входять до сфери управління Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, протягом досить тривалого періоду співпрацюють із партнерами з Європейського Союзу щодо поставки готової продукції до Європи. Це дає змогу підприємствам розширювати свої можливості з реалізації та отримувати досить суттєві фінансові надходження.

Однак, європейці досить прискіпливо ставляться до походження продукції, що поставляється з України. З цією метою деякі європейські фірми проводять свій аудит лісогосподарських підприємств, незважаючи на те, що вони мають сертифікат FSC.

Так, цього року фірмою «HAMBERGER» (Німеччина) за участю незалежного експерта Alain Paul (фірма «Holz. ConZert» (Німеччина)) провели аудит декількох лісогосподарських підприємств (ДП «Радехівське ЛМГ», ДП «Бродівське ЛГ» та ДП «Жовківське ЛГ») щодо правильності ведення лісогосподарських робіт та ланцюжка походження лісопродукії. Висновок аудиту – лісове господарство на підприємствах Львівщини ведеться відповідно до усіх діючих законодавчих актів України та відповідає усім критеріям FSC.

У червні місяці концерн «MONDI» (Словаччина), один з найбільших виробників паперу в Європі, провів аналогічний аудит ДП «Стрийське ЛГ». Аудит проводився за участю незалежного аудитора Оборської Алли Едуардівної, представників концерну «MONDI»: Denis Popov – центральний апарат концерну; Marin Bartik – спеціаліст по аудитах заводу «MONDI» (м. Ружемберок); Branislav Javorcпеціаліст по постачанню сировини; Michal Zak – аудитор фірми «SILVA-PRO».

Окрім того, в аудиті брав участь представник FSC в Україні Павло Кравець.

Безпосередньо у лісових масивах підприємства відвідали лісосіки, які уже завершені розробкою, лісосіки, які знаходяться в процесі розробки та відведені, ще не розпочаті, лісосіки.

Аудитори були задоволені тим, що побачили. Висновок – ведення лісового господарства відповідає усім діючим законодавчим актам України та відповідає усім критеріям FSC.

Проведення таких аудитів налаштовує лісгсопи на підтримання високої якості усіх лісогосподарських робіт. Окрім того, надає посил суспільству, що лісове господарство в області ведеться на належному рівні.

За інформацією відділу лісових ресурсів, машин та технологій Львівського ОУЛМГ