Main page

На порядку денному лісівників Хмельниччини - актуальні питання лісогосподарського комплексу

10.07.2019

На базі державного підприємства «Славутське лісове господарство» під головуванням начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Петра Пешка відбулася колегія управління.

Перед пленарним засіданням директор Славутського лісгоспу В.В. Сапожнік ознайомив її учасників з роботою комплексу з вирощування посадкового матеріалу із закритою кореневою системою. Посадковий матеріал, якого цьогоріч виростили 623 тисячі штук, успішно використовується в державних лісогосподарських підприємствах області.

Учасники колегії розглянули основні напрямки лісокультурної діяльності й стан бухгалтерського обліку на підвідомчих підприємствах управління.

З питання основних напрямків лісокультурної діяльності  підприємств управління виступила головний спеціаліст відділу лісового та мисливського господарства  Л.А. Гаврилюк. Вона проінформувала, що цієї весни державні лісогосподарські підприємства області провели лісовідновлення на площі 818 гектарів, з яких створено лісових культур 685 гектарів і залишено під природне поновлення 133 гектари. Методом садіння створено 70% лісових культур, посівом – 29% і комбінованим способом – 1%.

За результатами технічного приймання 80% лісових культур відповідає класу якості «добре», 16% – «дуже добре», 4% – «задовільно».

За породним складом переважаючими є дуб – 55%, сосна звичайна – 32%. Частка інтродуцентів – незначна і становить: модрина європейська – 9%, дуб північний – 1%, дугласія – 0,6%.

У поточному році створено 51 гектар нових насаджень із закритою кореневою системою.

Фактична  площа доглядів  цьогоріч склала 1257 га, з них – 74% механізованим способом і 26% – ручним.

Закладено базу для створення культур на майбутнє. Площа посівів у розсадниках складає 10,3 га. Найбільше висіяно дуба звичайного – 74% і сосни звичайної – 8%. Ці породи дерев є основними лісоутворюючими в області.

Набуває розвитку вирощування сіянців із закритою кореневою системою. У цьому році їх вирощено 623 тисячі штук. Приділяється значна увага вирощуванню й реалізації декоративного посадматеріалу, а також створенню плантацій новорічних ялинок.

Доповідач у розрізі підприємств навела конкретні дані позитивного і проблемного ведення лісокультурного виробництва.

Начальник відділу бухгалтерського обліку та економічного аналізу – головний бухгалтер управління Л.В. Роля відзначила, що в основному облік ведеться згідно з нормативними документами. Працює відповідний штат бухгалтерських кадрів та допоміжний персонал. 

На державних лісогосподарських підприємствах області автоматизується  бухгалтерський облік. Всі лісгоспи управління повністю поєднали електронний облік з бухгалтерським.

За підсумками розгляду питання підготовлено наказ, яким зобов’язано проаналізувати стан бухгалтерського обліку на усіх підприємствах, підвищити виконавську дисципліну й у вересні    провести семінар-нараду з питань бухгалтерського обліку та достовірності звітності.

Після завершення пленарного засідання учасники колегії побували в Жуківському та Комарівському лісництвах на лісосіках головного користування, де спостерігали за заготівлею деревини, а також оглянули молоді лісові культури. Також вони ознайомилися з процесом розробки лісосік у Шепетівському лісгоспі.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ