Main page

У лісгоспах Житомирщини народжується молодий ліс

15.05.2019

В теплицях лісогосподарських підприємств Житомирщини зявилися перші сходи сосни та ялини.

Загальна площа цьогорічних посівів у розсадниках та теплицях лісгоспів області складає понад 33 гектари, 10 гектарів займають хвойні, понад 22 -  листяні породи.

Впродовж останніх років підприємства значно осучаснили своє тепличне господарство, обладнали найновішими системами поливу та підживлення. Аби отримати садивний матеріал високої якості -  спеціалісти мають врахувати багато чинників: склад та кислотність  грунту,  обробка  від хвороб,  регулювання  вологості, кількість та своєчасність прополювань тощо.

Найновітніші методи вирощування садивного матеріалу практикують у Житомирському лісгоспі. Саджанцями із закритою кореневою системою тут створюють до 50%   лісових культур.  Щорічно на базовому розсаднику підприємства вирощують від  500 до 600 тисяч штук таких сіянців. В минулому році лісгосп  придбав 810 спеціальних касет для вирощування сіянців із закритою кореневою системою багаторазового використання загальною ємністю майже 52 тисячі садивних місць.

Нині над молодими сходами в теплицях та розсадниках підприємств доглядають  досвідчені  спеціалісти, і від їх сумлінної праці  залежить  якість майбутнього «врожаю».

Прес-служба Житомирського ОУЛМГ