Main page

Лісівники Тячівського лісгоспу на Закарпатті посадили новий ліс

06.05.2019

У Дубовому, що на Тячівщині, відбулася акція «Майбутнє лісу у твоїх руках», у рамках якої було висаджено 4000 дерев.

У заході взяли участь працівники Тячівського лісгоспу та учні місцевої школи. Вони висадили саджанці на території урочища Погар на площі 0,9 га дуб, бук, ялину, ясен та явір.

Висаджування дерев — це копітка робота, яка вимагає акуратності: «Дуже важливо посадити правильно й утрамбувати, щоб не було повітря. І будемо чекати, коли вони приживуться», - каже одна з учасниць акції.

Лісівники активно допомагали маленьким учням, показуючи, як зробити лунку в ґрунті й опустити в неї дворічний саджанець.

Породи, яку заклали в основу — дуб і бук. Самі ці дерева складуть основу змішаного лісу, стійкого до пожеж і хвороб. Погода виявилася примхлива, але випали за вихідні дощі і невеликий сніг навіть корисні для майбутніх дерев, а приживлюваність таких посадок — близько 90%.

Наступні кілька років лісівники Тячівського лісгоспу Дубівського лісництва розчищатимуть посадку від інших рослин. А на дванадцятий рік цю місцевість чекає рубка догляду. «Приблизно за пару десятиліть на місці посадки сформується молодий дубовий та буковий ліс, уже цілком привабливий для відпочинку, і здатний самостійно розвиватися без постійного догляду і втручання людини», - говорить керівник лісового господарства Наталія Катреняк.

Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ