Main page

У Карпатах висаджують ліс із закритою кореневою системою

01.04.2019

Рання весна та сприятливі погодні умови дозволили цього року лісівникам Осмолодського лісгоспу, ща на Прикарпатті, надзвичайно рано розпочати лісокультурну кампанію.

Першими взялися до лісокультурних робіт лісівники Перегінського лісництва. Вони висадили сіянці із закритою кореневою системою ялиці білої, ялини європейської, дугласії, бука лісового, ільма, клена-явора. Посадковий матеріал вирощено у власному тепличному комплексі.

Загалом у 2019 році працівники ДП «Осмолодський лісгосп» планують провести посадку лісових культур на площі 86 гектарів. Сприяння природному поновленню лісівники проведуть на площі понад 100 гектарів.

Нагадаємо, що вирощування сіянців із закритою кореневою системою дозволяє висаджувати їх на постійне місце практично протягом усього вегетаційного періоду. Крім високої приживлюваності, такі сіянці не хворіють після перенесення у відкритий ґрунт і не піддаються стресу. При створенні культур із закритою кореневою системою зменшується кількість садивного матеріалу на одиницю площі, відсоток доповнення, кількість доглядів за ними, а відповідно і витрат у період до переведення в покриту лісом площу. Також технологія створення лісових культур виключає можливість помилок при садінні сіянців, пов’язаних із загинанням коренів через неякісно виконану роботу.

Прес-служба Івано-Франківського ОУЛМГ