Main page

Про стихійні звалища, ліси, місцеву бюрократію і "доброзичливців"

06.12.2018

З появою інтерактивних карт з вказівкою місць розташування стихійних звалищ активізувалася робота "любителів природи". Дійсно, регіон загруз в побутовому смітті, і ця проблема виникла не учора. Культура побуту, а вірніше її відсутність, підтверджує девіз: після мене - хоч потоп! І несуть - везуть в ліси і переліски продукти своєї життєдіяльності, не замислюючись про майбутнє!

Зелена зона міста Сєвєродонецька практично суцільне звалище: від однієї викинутої пляшки до тонн побутового та будівельного сміття. Городяни беруть участь в Акції "За чисте довкілля" в районі озера Чисте, а за шосе Будівельників і Об'їзну зась - Попаснянский район! Ще гірше в лісах навколо селищ, що входять в міську раду, де відсутність вивезення або нерегулярне вивезення ТБО призводить до "сміттєвого колапсу".

ДП «Сєвєродонецьке лісомисливське господарство" щорічно проводить прибирання звалищ сміття в лісах, прилеглих до міст, селищ, доріг, і це проводиться силами тієї жменьки лісової охорони, що збереглася на підприємстві, працюючому без фінансування з державного бюджету і будь-яких екологічних фондів. На одного працівника лісової охорони підприємства доводиться близько 800 га лісів державного лісового фонду, вірогідність упіймати лісопорушника"на гарячому" мінімальна. Законодавче вирішення цих питань покладено на землекористувача і не було б проблем з їх вирішенням, якби виділялося фінансування на утримання лісової охорони, на впровадження систем відеоспостереження за проблемними місцями та інших досягнень НТП в лісовому господарстві.

Розміщуємо фотографії про проведену роботу по ліквідації стихійного звалища площею 1,47 га (з вивезенням сміття на міський полігон ТБО) в районі старого кар'єру в кв.49 Сєвєродонецького лісництва. Витрати підприємства на проведення робіт склали близько 40 тис.грн.
ЗВЕРТАЄМОСЯ ДО УСІХ НЕБАЙДУЖИХ, ЩО ОПІКУЮТЬСЯ ПРОБЛЕМАМИ ЛІСІВ - ДОПОМОГА МАЄ БУТИ РЕАЛЬНОЮ, А НЕ ТІЛЬКИ ФІКСАЦІЯ ФАКТІВ!

Головний лісничий ДП«Сєвєродонецьке ЛМГ» Л. Хорошилова