Main page

Як вирощується новий ліс в українських Карпатах

05.10.2018

Перебуваючи на Долинщині, у Вигодському лісовому господарстві, що на Прикарпатті, заступник Голови Держлісагентства Володимир Бондар відвідав Шевченківське лісництво.

Загальна площа Шевченківського лісництва складає 4243 га, з яких 3522 га вкриті лісом. Переважають тут буково-ялиново-ялицеві насадження. Але гордістю лісівників цього лісництва є розсадники. Саме тут вирощують посадковий матеріал, який згодом висаджуються на зрубах і на місцях колишніх лісових згарищ.

«Щорічно у розсадниках вирощується близько 150 000 сіянців і саджанців ялин, ялиці, модрини, сосни, буків, - розповідає головний лісничий Василь Тисяк. - У літніх піднавісах ростуть основні лісоутворюючі породи: ялина європейська, ялиця біла, клен-явір, бук лісовий і модрина європейська. Вирощуються вони як у відкритому, так і в закритому ґрунті. Торік, приміром, ми виростили 100 000 штук посадкового матеріалу і передали в лісництва лісгоспу під час лісокультурної компанії».

До речі, в теплиці ростуть не тільки сіянці. Тут вирощується лісоматеріал, отриманий вегетативним способом - живцюванням. В основному це декоративні рослини, яких у Шевченківському лісництві 50 видів.