Main page

Лісівники запрошують вінничан на фестиваль "Пізнай ліс"!

10.09.2018

Stend_Lubi_les_01
Як створюється ліс? З чого розпочинається цей багатогранний процес? Що дає державі та кожному з нас лісове господарство України? Які професії є у лісівничій сфері? Які досягнення має і чим живе лісове господарство Вінниччини? Що ж це за професія – лісівник?..

Про все це та багато іншого вінничани та гості міста зможуть дізнатися під час яскравого, незабутнього свята. Перший обласний лісівничо-просвітницький фестиваль «Пізнай ліс!» розпочнеться 15 вересня 2018 року о 15 годині на Фонтанній площі Центрального парку відпочинку м. Вінниця.

Організатори дійства - Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства та держлісгоспи Вінниччини - познайомлять вас із щоденним життям подільського лісу, благородною працею лісівників. Адже ліс не росте сам по собі. Це ціла наука, це навіть і мистецтво – створити і виростити ліс за всіма визначеними критеріями.

        Ліс починається з насіння. Які лісові культури ростуть у наших лісах, де беруть і як заготовляють лісівники насіння деревних порід, що роблять, коли, приміром, неврожайний рік на дуб звичайний (головна лісоутворююча порода подільських дібров)? Адже низьку урожайність пшениці чи городини практично усі чують і обговорюють. Хоча неврожай у аграріїв – це справа одного сезону. А лісівники закладають щорічно визначені площі майбутніх лісів на багаторічну перспективу, цей урожай збиратимуть їхні нащадки. Тому й називають їх – Ліси Майбутнього...

        Вирощування посадкового матеріалу – окрема царина. Базові лісорозсадники, теплиці, шкілки, системи зрошування і поливу, методи вирощування садивного матеріалу, різновиди деревних та декоративних порід – на цю тему говорити можна дуже багато. А краще – прийти на фестиваль і побачити, яку красу (і часом навіть дуже екзотичну) попривозять лісівники з різних лісгоспів.

        Як висаджують лісові культури? Як молоді деревцята приживлюються? Як їх доглядають? Як лісівники справляються із природніми катаклізмами – посухою, повінню, шкідниками, як захищають молоді насадження від диких звірів? Це ж щороку приблизно 1,5 тисячі га нових насаджень!

        А далі? Ліс не росте сам по собі, без втручання людини. Ліс – це державна цінність, і його слід доглядати. Для цього існує ціла низка лісокультурних заходів, спрямованих на підвищення продуктивності та покращення якісного складу лісів.

        Що ховається за фразою «охорона та захист лісів»? Від кого і від чого охороняють ліс? Це пожежі, забруднення, шкідники, згубна діяльність людини і природні процеси.

        Мисливське господарство – невідємна частина галузі. Це дуже цікаве і водночас дуже вразливе господарство. Воно має свої проблеми – браконьєрство та низький рівень полювання, недофінансування, природні процеси. Дикі тварини теж страждають хворобами (приміром, африканська чумка вразила кілька років тому практично все поголівя диких свиней), їх теж треба оберігати, створювати відповідні умови, підгодовувати взимку. Але лісівникам нашого краю є чим пишатись! На Вінниччині проживає найбільша в Україні популяція червонокнижного зубра! В лісгоспах Вінниччини вдало розводять «царську птицю» - фазана, ланей, муфлонів, оленів... А для мисливців господарства створюють сучасні цивилізовані умови полювання.

        Рекреаційні пункти - це не просто гарні місця, де люди можуть цивілізовано посмажити шашлик і почитати просвітницькі плакати. Це крок до сучасних норм розвинених країн. Бо ми – гості у лісі, і повинні шанувати його мешканців і поводитись, як вища розумна істота.

        Окремо можна говорити про просвітницьку діяльність. Зокрема велику увагу лісівники Вінниччини надають діяльності учнівських лісництв. Їх сьогодні в нашій області – 46!. Дітки разом із лісівниками створюють ліси, вивчають роботу лісового господарства, ведуть дослідницьку роботу.

        А ще лісове господарство – це виробництво. Деревообробна галузь – це сотні робочих місць і тисячі кубометрів переробленої продукції. А щоб до деревообробних цехів та на ринки збуту потрапила якісна деревина, лісівники більш як 50 років до цього моменту роблять усе описане вище!

Про лісове господарство можна розповідати годинами. Про наукові методи, сучасні підходи, міжнародні стандарти, про творчих, унікальних та безмежно відданих людей, які не просто працюють у цій галузі – вони живуть Лісом!

Тому приходьте 15 вересня на обласний лісівничо-просвітницький фестиваль «Пізнай ліс!». Огляньте презентацію держпідприємств лісового господарства Вінниччини, різноманітні виставки, конкурси, вірші, пісні, хореографічні композиції від членів учнівських лісництв області.

Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства