Main page

У чечельницьких лісівників гаряча пора: догляд за лісовими культурами

07.09.2018

IMG_0496
Догляди за лісовими культурами – важлива частина роботи лісівників ДП «Чечельницький лісгосп». Основна мета цих заходів – створення сприятливих умов для росту лісових культур, їхнього розвитку, усунення негативного впливу трав’яної рослинності й порослі малоцінних порід, а також скорочення строків зімкнення крон та переведення в покриту лісом площу.

У 2018 році у Чечельницькому держлісгоспі створено 17,5 га лісу у держлісфонді та 15 га захисних насаджень. Ці культури потребують найбільше уваги – триразового проведення ручних доглядів та дворазового проведення механізованих. По мірі зростання лісових культур до досягнення ними п’ятирічного віку кількість ручних та механізованих доглядів зменшується.

Станом на 5 вересня проведено ручні догляди на площі 384 га у держлісфонді (при плані 240 га) та механізовані догляди на площі 234 га. У захисних насадженнях ручні догляди проведено на площі 112 га (при плані 120 га) та механізовані на площі 84 га. Кращі результати показали Стратіївське (лісничий А.І. Козинський) та Бритавське лісництва (М.М. Шевченко).

Також чечельницькі лісівники виконали нинішній план заготівлі лісового насіння – всього 38 кг (сосна кримська, ялина європейська, модрина європейська, акація біла, абрикоса, черешня, алича, черемха, ліщина). Нині готуються, ведуть спостереження кращих місць для збору насіння головної породи дуба звичайного та посухостійкої породи береки лікарської.

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ