Main page

Кропітка праця лісокультурниць

15.08.2018


У лісорозсаднику підприємства ведеться щоденна кропітка робота, а в літню пору поряд із вирощуванням сіянці основних лісоутворюючих порід активно проводяться роботи по вегетативному розмноженню деревних рослин. Живцювання – один з видів вегетативного розмноження як листяних, так і хвойних порід дерев та чагарників, що масово використовується в декоративних розсадниках, оскільки отримані сорти і форми максимально схожі на материнські рослини.

Саме в літню пору лісокультурниці розсадника дбають про живцювання чагарників та вже черенкували 1500 штук рослин. Саме завдяки турботливій праці лісокультурниць лісорозсадник має широкий вибір декоративно посадкового матеріалу. Понад 20 тис. шт. садивного матеріалу вирощеного шляхом укорінення живців готові запропонувати лісівники для створення ландшафтного дизайну у своїх обійстях – верба цільнолиста, спірея японська, вейгела квіткова, гортензія, перестач, мігдаль, кизильник горизонтальний, бересклет та інші породи декоративних рослин.


Переважна більшість вічнозелених рослин, що широко застосовуються в озелененні, характеризується досить високою здатністю до вегетативного розмноження і особливо розмноження зеленими живцями. Зелене живцювання для цієї групи рослин завжди було і залишається основним способом розмноження. Оптимальні строки живцювання і тривалість вкорінення варіюється в залежності від виду і сорту рослини.

Літне живцювання досить ефективне у вегетативному розмножені рослин, адже в цю пору йде швидкий ріст молодих пагонів, у них багато поживних і біологічно активних речовин, що сприяє успішному укоріненню зелених і напівздерев'янілих живців. При всіх позитивних моментах насіннєвого розмноження, значну кількість декоративних сортів і форм можна отримати лише вегетативним шляхом, а в деяких випадках це навіть економічно доцільно.

До кожного виду потрібно індивідуальний підхід, адже одні рослини швидкоростучі та добре приживаються, інші погано вкорінюються та потребують особливого догляду. Саме лісокультурниці Раїса Левченко, Зоя Ващенко, Тетяна Коваленко, Ірина Бондаренко, Тетяна Денисюк вкладають в цю кропітку справу весь всій багаторічний досвід роботи. Після укорінення за молодими живцями будуть доглядати та плекати їх, доки вони стануть окрасою для чиєїсь садиби, парків чи скверів.

Прес-служба ДП "Житомирський лісгосп"