Main page

Корсунь-Шевченківські лісівники облаштували Казберову криницю у Квітчанському лісі

12.07.2018


У Корсунь-Шевченківському лісгоспі облаштували прадавню Казберову криницю. Знаходиться ця пам’ятки природи місцевого значення у Квітчанському лісництві (квартал 32, виділ 15) і має досить давню історію.

За переказами місцевих,  лісове джерело добре знали козаки і набирали з собою в походи цієї доброї води. Згідно спогадів краєзнавця Михайла Масла, що працював в середині минулого століття, джерело знаходиться у Квітчанському лісі, поблизу Дідової гори і дає початок річці Листвині (Листвинці). А дістала свою назву криниця від прізвища управителя Квітчанської гуральні.

Днями упорядковане лісове джерело відвідав начальник Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Дзюбенко.

“Щороку лісівники Черкащини проводять значний об’єм робіт із упорядкування гідрологічних об’єктів на території держлісфонду, Облаштування та підтримка у належному стані лісових джерел та криниць – це один із важливих напрямків нашої роботи, в цьому маємо підтримку місцевих громад. На жаль, з кожним роком якісна питна вода стає все більшою рідкістю, а якщо вона ще й має свою давню історію, то наш безпосередній обов’язок  взяти кожний такий об’єкт під особисту охорону”, – наголосив головний лісівник Черкащини.

“Провели повну реконструкцію об’єкту – обновили саму криницю, вимурували до неї зручний підхід, упорядкували прилеглу територію, відремонтували дорогу, збудували альтанку. Тепер тут повноцінний рекреаційний пункт – тож є все необхідне, щоб відвідувачам було приємно, зручно та комфортно набрати джерельної води та відпочити в лісі”, – зазначив директор Корсунь-Шевченківського лісгоспу Василь Яценко.


 Казберову криницю минулого місяця освятили, а вода з неї була здана до лабораторії. Клінічні дослідження води показали її відмінний склад, відсутність будь-яких шкідливих домішок.  Навіть спеціалісти зазначили, що зразки такої якісної води, за усіма санітарно-хімічними показниками,  протягом останнього десятиліття до лабораторії не надходили.

Тож не дивно, що наразі у Казберової криниці з’явилися численні відвідувачі. Місцева громада вдячна корсунь-шевченківським лісівникам за проведену роботу, адже кришталево чиста джерельна вода приносить насолоду та задоволення усім, хто має змогу там побувати й відчути на смак цей безцінний дар природи.

Прес-служба Черкаського ОУЛМГ