Main page

Хмельницькі лісівники відзвітували про роботу

16.05.2018

Під головуванням начальника Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства Петра Пешка відбулася колегія облуправління.

Аналізуючи лісогосподарську діяльність, заступник начальника управління Олександр Семенець зазначив, що в першому кварталі підвідомчими підприємствами створено 26 га лісових культур. Підприємства  підготували ґрунт під лісові культури на площі 14  га. Догляди за лісовими культурами в держлісфонді здійснено на площі 10 га. Виконано всі завдання з рубок формування та оздоровлення лісів.

За перший квартал 2018 року заготовлено 143 кг лісового насіння, в тому числі 76 кг – сосни, 18 кг – ялини та 49 кг насіння інших порід. Тримісячний план по заготівлі насіння виконано на 358 відсотків.

На боротьбу з шкідниками і хворобами лісу витрачено 250 тисяч гривень. Підприємства ретельно підготувалися до пожежонебезпечного періоду. Спільно з підрозділами ДСНС провели велике навчання з гасіння умовної пожежі.

У лісопромисловій діяльності теж досягнуто непоганих результатів. Заготовлено 168 тисяч кубометрів деревини, з яких вже  реалізували 152,3 тисячі кубометрів, причому   в основному на внутрішній ринок. Так, за звітний період її поставлено вітчизняним споживачам на суму майже 181 млн грн. На власних потужностях виготовлено продукції переробки з низькосортної деревини на 14 мільйонів гривень.

У першому кварталі підвідомчі підприємства ХОУЛМГ збільшили реалізацію продукції на 40% у порівнянні з відповідним періодом минулого року і вона склала 202 мільйони гривень.   За  темпами росту реалізації Хмельницьке обласне управління  четверте в системі Держлісагентства. 

Нараховано 3 мільйони 596 тисяч гривень відрахувань частини чистого прибутку до державного бюджету.

На ведення усього комплексу  лісогосподарських робіт підприємствами управління використано 75,3 млн грн.

До бюджету сплачено 61 мільйон гривень, а до Єдиного соціального внеску – 20 мільйонів гривень.

Підбиваючи підсумки трудової діяльності за перший квартал, Петро Пешко  подякував колективам підприємств за успішну роботу. Водночас він закликав знаходити резерви для зростання зарплати, особливо – виробничників. Для цього необхідно підвищувати продуктивність праці, раціонально використовувати сировину, паливно-мастильні матеріали та енергоресурси, впроваджувати сучасні технології вирощування лісу.

На засіданні обговорено низку інших питань діяльності підприємств. Зокрема, т.в.о. першого заступника начальника управління Павло Золотий зупинився на першочергових завданнях з догляду за лісовими культурами та розсадниками, звернув увагу на необхідності чітко виконувати план протипожежних заходів, більше дбати про рекреаційні пункти. Заступник начальника управління Володимир Колесник гостро поставив питання охорони праці, вказавши на недоопрацювання в цій справі. Він також закликав до пришвидшення поточних робіт з будівництва і ремонту лісових автомобільних  доріг.

Директор Славутського лісгоспу Віктор Сапожнік презентував декоративний  посадковий матеріал польської селекції, до вирощування якого приступили на підприємстві. Він також проінформував, що в лісгоспі запрацювали курси англійської мови, які сприятимуть кращому спілкуванню спеціалістів із зарубіжними партнерами. А директор Ізяславського лісгоспу Петро Курельчук поділився приємною новиною – щойно підприємство запустило сучасну шишкосушарку шпилькових порід, яких в Україні є лише три.

Підбиваючи підсумки колегії, начальник управління Петро Пешко наголосив, що подальшим пріоритетом у роботі управління буде його наближення безпосередньо до підприємств. Так, заплановано провести виїзні наради з переробки деревини, будівництва доріг, з побічного користування та підсобного господарства. Завдання – вийти на світовий рівень у веденні лісового господарства, зробити його багатопрофільним та прибутковим.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ