Main page

На Вінниччини відроджено учнівське лісництво Жмеринської школи

10.05.2018

Вінницьке обласне управління лісового та мисливського господарства, розуміючи важливість просвітницької та профорієнтаційної роботи з молоддю, активно підтримує діючі та сприяє утворенню нових учнівських лісництв. Тому відродження учнівського лісництва «Подільські діброви» у Жмеринській ЗОШ №1, яким опікується Жмеринське лісництво ДП «Жмеринський лісгосп», стало особливо приємною подією, тим паче, що за рахунком це - 45-те учнівське лісництво Вінниччини.

Ця школа має давню і хорошу історію активної роботи учнівського лісництва, яке багато років не діяло, але свого часу виплекало чимало випускників, які пов’язали своє життя з лісівничою справою. Вихованцями цього учнівського лісництва у свій час були нинішній головний лісничий ДП «Жмеринський лісгосп» Сергій Мацюк, начальник відділу освіти Жмеринської міськради Аліна Твердохліб та багато інших. Навіть ціла родина жмеринчан пов’язує своє минуле з учнівським лісництвом.

- Я – колишня вихованка учнівського лісництва, брала тоді участь у першому Всеукраїнському зльоті юних лісівників у Малині. Ми тоді зайняли третє місце. А я в особистому виступі зайняла перше місце! За освітою я - біолог-хімік. І взагалі дуже люблю природу, ліс, тому мені ідея відродження учнівського лісництва «Подільські діброви» була дуже близька! – розповідає педагог-наставник Олена Володимирівна. І директор школи Сергій Шмаль, і начальник відділу освіти Жмеринської міськради Аліна Твердохліб підтримали ініціативу відродження учнівського лісництва. Ми цього року підписали договір про співпрацю з ДП «Жмеринський лісгосп», І це був початок справжньої праці - з посадковим матеріалом, праці із створенням лісових площ!

Цього року школярі разом з іншими учасниками акції «Майбутнє лісу – у твоїх руках!» на території Жмеринського лісництва створювали лісові культури дуба звичайного, горіха чорного і гікорі. Учні активно брали участь у конкурсах малюнків, творів. Була проведена прекрасна профорієнтаційна зустріч дев’ятикласників з працівникам лісгоспу. А в планах учнівського лісництвапроведення уроків лісової справи із залученням лісівників Жмеринського лісгоспу, екскурсії на тепличне господарство для учнів середньої школи, дослідницька робота для старшокласників. Коли початок вдалий, то і є бажання виконувати заплановане. Тим більше, що керівництво «Подільських дібров» - учні творчі та активні, які уже не раз брали участь у творчих та дослідницьких проектах природоохоронного спрямування. Головним лісничим обрали шестикласницю Анастасію Гранецьку, а помічникомвосьмикласника Богдана Назарчука.

- Ми дуже раді, що є можливість показувати дітям, що таке справжня робота по створенню лісових культур, як це важковиростити ліс, і як це важливо для держави, для кожного з нас, - розповідає директор ДП «Жмеринський лісгосп» Бендера П.В. - Держлісгосп вже створив для діяльності учнівського лісництва лісівничий еколого-просвітницький центр на базі ДП «Жмеринський лісгосп» за адресою м. Жмеринка, вул. Берляєва,31 та лісівничо-екологічний просвітницький пункт у Жмеринському лісництві. Така вагома співпраця принесе користь і дітям, і всьому суспільству.

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ