Main page

У Сторожинецькому лісгоспі, що на Буковині, провели позапланове навчання та перевірку знань з питань охорони праці серед лісорубів

13.03.2018

«Робота у лісовому господарстві належить до найбільш травмонебезпечних з-поміж усіх галузей. А робота звалювальника лісу – найнебезпечніша серед усіх лісівничих спеціальностей. Тому на нашому лісогосподарському підприємстві велику увагу приділяємо дотриманню вимог виробничої безпеки саме при проведенні лісозаготівлі», – зазначає головний спеціаліст з охорони праці Сторожинецького лісгоспу Іван Лазоренко.

На семінарі були присутні 61 працівник лісгоспу – лісоруби VI розряду з усіх 10 лісництв, що входять до складу ДП «Сторожинецьке ЛГ». Усі учасники семінар-наради прийшли у спецодязі. Вони уважно слухали доповідачів і були небайдужими при обговоренні проблемних питань.

Правила безпеки лісорубам, способи і прийоми безпечного виконання робіт докладно пояснив у доповіді на конкретних прикладах з використанням ілюстративного матеріалу Віталій Слюсарчук – викладач, завідувач денним відділенням Сторожинецького лісового коледжу. Нормативи з охорони праці лісорубів Віталій Васильович досконало знає не тільки теоретично. Нагадаємо, що минулого року на Всеукраїнських змаганнях вальників лісу, які відбулися у Київській області на базі ДП «Тетерівське лісове господарство», він виборов почесне ІІ місце серед 34 учасників – кращих представників професії. 

«Звалювання дерев – це роботи підвищеної небезпеки, – наголосив у доповіді Віталій Слюсарчук. – Тому неухильне дотримання норм охорони праці є обов’язком лісорубів».

Змістовним і повчальним був також виступ Андрія Васильовича Костіна – представника німецької компанії «Штіль», добре знаного працівниками лісового господарства Буковини. Говорили про бензопили «Штіль»: які мастильні матеріали слід використовувати, як розібрати запальну свічу. Приділили увагу також іншим засобам індивідуального захисту.

«Головне в охороні праці – захистити лісоруба надійною технікою, бо надійність і безпека – це тотожні поняття», – зауважує Андрій Костін.

Виступив перед лісорубами і директор підприємства Ігор Іванович Беленчук.

«Усім вам щиро вдячний за вашу працю, – сказав Ігор Іванович. – Ви, шановні працівники лісорубних бригад, виконуєте основну роботу, від якої залежить подальша діяльність усіх складових нашого виробництва. Стараємося забезпечити вас не просто усім необхідним, а усім необхідним найвищої якості, а отже найвищого ступеня безпеки. Закупили спецодяг, каски із захистом очей та вух, інші засоби індивідуального захисту. Ваше завдання – це носити і використовувати під час роботи. Якщо вам щось потрібно – кажіть одразу».

Керівник підприємства наголосив на вимозі беззаперечного виконання на лісосіках правил охорони праці і безпеки виробництва.

«Ви зараз працюєте з буком. Це дуже важка робота, бо бук при рубці непередбачуваний. Закликаю вас бути дуже уважними. Адже ваше основне завдання – не зрубати дерево. Ваше основне завдання – повернутися здоровими і неушкодженими додому, де на вас чекають ваші рідні, ваші діти. Тому охорона праці – на першому місці», – наголосив Ігор Беленчук.

Присутні на семінар-нараді  відмітили високий рівень його підготовки і проведення.

«На сьогодні Сторожинецький лісгосп один з найкращих щодо організації безпеки виробництва. Це видно з оснащення, зокрема, лісорубних бригад інструментом і спецодягом, з відношення співробітників підприємства до охорони праці, з організації роботи спецкласу з охорони праці, а також з прагнення керівництва лісгоспу якомога краще захистити своїх працівників, – висловив думку Дмитро Антонович Косташек, страховий експерт Сторожинецького відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Чернівецькій області.

«Такі семінар-наради сприяють підвищенню знань з охорони праці, обізнаності  працівників лісгоспів у теоретичних, а особливо практичних аспектах виробничої безпеки. У наших планах – провести такі заходи у інших держлісгоспах області. На черзі – Хотинський держлісгосп», – сказав присутній на заході Анатолій Головатий, головний спеціаліст з охорони праці Чернівецького обласного управління лісового та мисливського господарства.

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ