Main page

Деревопереробні потужності держлісгоспів Чернівецького ОУЛМГ забезпечують фінансування усіх лісогосподарських заходів

17.08.2017

 

 

 

IMG_7852

У першому півріччі 2017 року держлісгоспи Чернівецької області, які мають лісопильні і деревопереробні потужності, переробили 54,1 тис кубометрів деревини (при обсягах заготівлі 282,2 тис. кубометрів ліквідної деревини). Ціна лісосировини, що прямує на забезпечення потреб виробничих деревопереробних підрозділів, визначається за показниками, що склалися на аукціонах та спецаукціонах.

В області 10 держлісгоспів з 15 займаються переробкою деревини у 12 цехах, де створено 465 робочих місць.

На переробку спрямовують сортименти, які не користуються попитом на внутрішньому ринку. Приміром, в області так і не створено підприємств для переробки тонкомірної та низькосортної деревини – техсировини і балансів. Раніше постійні лісокористувачі реалізовували ці сортименти за кордон. З 1 листопада 2015 року, враховуючи дію мораторію на вивезення лісоматеріалів необроблених, експортні поставки формують винятково з дров’яної деревини.

У зв’язку з тим, що профільні підприємства деревопереробної галузі не поспішають нарощувати переробку тонкоміру і техсировини, держлісгоспи краю, з метою раціонального використання природного ресурсу і недопущення псування матеріалів лісозаготівлі, збільшують обсяги переробки деревини. При цьому вони забезпечують її поглиблену переробку з максимально високим виходом готової продукції в асортиментах, що мають найбільшу ціну реалізації.

Усі державні лісогосподарські підприємства, які мають деревопереробні цехи, провели їх модернізацію, за власні кошти закупили і запустили в експлуатацію новітні лісопильні та деревопереробні лінії. Це дозволяє, приміром, з неліквідного горбиля випилювати високоліквідну дошку, з тонкомірних сортиментів – різноманітні види чорнових заготовок.

Сьогодні держлісгоспи області випускають пиломатеріали обрізні і не обрізні, паливні брикети, паркет індустріальний, переробляють дрова на високоякісну щепу, яку закуповують підприємства з виробництва пресованих плит.

На підприємствах, підпорядкованих Чернівецькому обласному управлінню лісомисливського господарства, рентабельність деревопереробки в середньому склала 5,9%. Найбільшу рентабельність демонструють державні підприємства Путильський лісгосп – 13% (директор П.П. Фрей), Сторожинецький спецлісгосп АПК – 8,6% (директор В.Р. Орендович), Чернівецький лісгосп – 3,8% (директор О.П. Тимофєєв), Карпатський спецлісгосп АПК – 5,6% (директор В.Т. Бурак).

«Ми постійно працюємо над модернізацією цехів переробки, заміну старого обладнання для випуску високоліквідної продукції, – розповідає в.о. начальника Чернівецького ОУЛМГ Роман Череватий. – У деревообробних цехах встановлено сучасні пилорами, новітні деревопереробні верстати, сушильні камери. Сторожинецький держлісгосп у червні цього року отримав міжнародний сертифікат, що засвідчив відповідність його продукції деревопереробки світовим стандартам. Сертифікацію виробничих потужностей планують провести й інші наші держлісгоспи, що дозволить їм успішно конкурувати на світових ринках».

Кошти, виручені з реалізації продукції деревопереробки, держлісгоспи області, які працюють за принципом госпрозрахунку, спрямовують на утримання державної лісової охорон, розбудову у лісфонді дорожньої інфраструктури, на ведення лісового господарства, яке фінансують самі, без залучення допомоги з бюджетів. Збільшення обсягів деревопереробки дозволяє створювати нові робочі місця, збільшити сплату податків до бюджетів усіх рівнів та державних фондів, наголошує Роман Череватий. Також частину продукції лісозаготівель та деревопереробки лісгоспи відпускають за собівартістю на соціальні потреби місцевого населення та установ бюджетної сфери.

За 2016 рік держлісгоспи Буковини переробили 105,6 тис кубометрів лісоматеріалів, що на 22,6 тис кубометрів більше 2015 року. Випущено продукції на 141,9 млн грн проти 87,1 млн грн у 2015 році.

У 2017 році заплановано переробити 108 тис кубів лісоматеріалів та збільшити на 10% випуск сухих пиломатеріалів. 

ДОВІДКОВО

 Наказ Держкомлісгоспу «Щодо вдосконалення механізмів продажу необробленої деревини» (так званий наказ №42) зазначає, що постійні користувачі не виставляють на аукціони деревину, призначену для забезпечення  потреб їхніх виробничих деревообробних підрозділів.

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ