Main page

Держлісгоспи Буковини працюють прибутково, високі виробничі показники досягнуто при суттєвому зменшенні лісозаготівлі

14.08.2017

 

 

На нараді, що відбулася у Чернівецькому обласному управлінні лісомисливського господарства під головуванням в. о. начальника управління Романа Череватого, розглянули результати фінансово-господарської діяльності галузевих підприємств Буковини за І півріччя цього року.

Усі лісгоспи спрацювали прибутково, з рентабельністю у 0,5 - 9,1%  та темпом росту чистого прибутку у 131,2%.

Найвищий в області (один з найкращих в країні) показник у 9,1% ефективності лісогосподарського виробництва продемонстрував Сторожинецький держспецлісгосп АПК, директор Р.В. Орендович.

Друге місце в країні (перше у Карпатському регіоні) з обсягом виробленої продукції у 82,7 млн грн посіли лісівники та деревопереробники Берегометського лісомисливського господарства (директор Р.Т. Максимчук). Також за цим показником серед кращих в країни – трудові колективи держлісгоспів Сторожинецького (56,6 млн грн) та Путильського (35,5 млн грн), які очолюють І.І. Беленчук та П.П. Фрей.

Держпідприємства лісової галузі Буковини завдяки високим виробничим показникам забезпечують вагомі цифри із сплати податків, наповнення бюджетів усіх рівнів та соціальних фондів. Так, цього року лісогосподарські держпідприємства Буковини спрямували до державного бюджету 61,1 млн грн (на 8,6 млн грн більше, ніж у минулому році), до місцевих бюджетів – 26,2 млн грн (на 3,6 млн грн більше, ніж торік). До державних цільових фондів спрямовано 25,2 млн грн з темпом зростання 120%. Найбільші темпи росту податкових платежів забезпечили Хотинський держспецлісгосп АПК (директор В.І. Качан) та Хотинський держлісгосп (директор І.П. Вілянський), Сокирянський держлісгосп (директор В.Б. Гончар), а також обидва лісгоспи Сторожинецького району.

«Наголошу, що високі фінансово-виробничі показники та їх зростання підприємства лісогосподарської галузі області забезпечили на фоні суттєвого зменшення останніми роками обсягів заготівлі деревини з усіх видів рубок, – зазначив в. о. начальника управління Роман Череватий. – Також суттєво зменшено експорт дров’яної деревини при цілковитій відсутності експортних поставок ділових сортиментів, які ми реалізуємо вітчизняним деревопереробним підприємствам. Водночас постійні лісокористувачі збільшили фінансування на ведення лісового господарства, причому без залучення жодної копійки бюджетних коштів». 

В цілому на лісогосподарські заходи з охорони, догляду, відтворення ресурсів державного лісового фонду підприємства ЧОУЛМГ направили 53,3 млн грн, що на 4,3 млн грн більше минулорічного показника.

Капітальні інвестиції цього року вже становили 13,5 млн грн. Безумовним лідером в області та серед кращих в країні є Сторожинецький держлісгосп, який у розвиток виробничої бази спрямував 5,3 млн грн.

Середньомісячна зарплата штатних працівників лісгоспів також зросла (темп росту 126%) і становить 6,2 тис грн.

«Найвагомішим нашим здобутком вважаю те, що ми зберегли трудові колективи лісогосподарських підприємств, не допустили їх скорочення, а деякі лісгоспи створили нові робочі місця», – підкреслив в. о. начальника Чернівецького обласного лісогосподарського управління Роман Череватий.

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ