Main page

На Полтавщині провели винищувальні заходи в осередках рудого соснового пильщика

14.06.2016


Рання весна та настання теплої пори року створюють сприятливі умови для спалаху шкідників масового розмноження  у лісах. У нашій місцевості найбільш поширений рудий сосновий пильщик, що вражає хвойні породи дерев. Навіть одноразове об’їдання крони дерев призводить не тільки до втрати приросту одного чи кількох років, а й викликає хворобливість, або іноді і повну загибель дорослої рослини.

Зрозуміло, що погодні умови та створений мікроклімат впливають на життя та розвиток комахи. Цього року ознаки життєдіяльності комахи були зафіксовані на осередках спостереження в лісгоспах області. Саме тому працівники лісової охорони під керівництвом державного спеціалізованого підприємства «Харківлісозахист» нещодавно здійснили ряд винищувальних заходів у осередках цього шкідника.

До кінця травня фахівці опрацювали лісові території на загальній площі 5853 га. Винищувальні заходи проти рудого соснового пильщика відбулися в кожному лісовому господарстві Полтавської області в основному шляхом внесення інсектицидів, дозволених до використання в лісовому господарстві, із застосуванням аерозольного генератора  «ГАРД». Відмічу, що всі роботи були проведені з дотриманням санітарних вимог та норм внесення відповідних препаратів.

У цьому році на заваді винищувальним заходам, які потребують відповідної погоди без опадів та вітру, стали несприятливі метеоумови. Саме тому лісозахисна справа проти шкідників виконувалась протягом довшого терміну.

Варто відзначити те, що Полтавська обласна рада в досить стислі терміни прийняла та затвердила обласну програму комплексного розвитку лісового господарства «Ліси Полтавщини на період 2016 – 2025 років», якою й передбачене фінансування лісової галузі області. Зокрема, понад 90% від загального обсягу витрат на проведення винищувальних заходів проти шкідників становлять кошти, виділені з обласного бюджету.

Ярослав Марченко,
головний спеціаліст сектору

охорони і захисту лісу