Main page

Колегія Хмельницького ОУЛМГ

06.06.2016


 Відбулася колегія Хмельницького обласного управління лісового та мисливського  господарства.

Відкриваючи засідання, начальник управління Віталій Лісовий спершу  детально розповів про хід колегії Держагентства лісових ресурсів, що відбулася 30 травня. На ній виступив Міністр аграрної політики та продовольства  України Тарас Кутовий, який наголосив на необхідності проведення реформи в лісовій галузі, що буде не реформою заради реформи, а дасть позитивний результат  у господарюванні, підніме імідж професії лісівника. Міністр також акцентував увагу на співпраці з громадськістю, необхідності вести розяснювальну роботу про ведення лісового господарства; говорив про  омолодження кадрів для більш прогресивного ведення лісового господарства. Він також відповів на низку запитань лісівників, зокрема зупинився на проблемах, які виникли останнім часом у галузі, на питанні бюджетного фінансування, збереження лісів від пожеж.

     На колегії Хмельницького обласного управління лісового та мисливського господарства виступив заступник начальника управління Володимир Колесник, який зазначив, що в осінньо-зимовий період 2015-2016 років підвідомчі підприємства працювали  стабільно й безаварійно.   Запорукою цього стала належна підготовка цехових підрозділів,  виробничих і побутових приміщень підприємств до роботи в холодну пору року, своєчасне забезпечення пально-мастильними матеріалами, фінансовими  та іншими ресурсами.  Отож організаційно-технічний план  що містив понад  тридцять пунктів   заходів  виконано повністю.

     Узагальнивши показники питомих витрат енергоресурсів та видатків на їх закупівлю, доповідач  зупинився на заходах з енергозбереження. Завдяки економній і ефективній роботі  відбулося зменшення загального обсягу споживання енергоносіїв  на 9 % в об’ємному вимірі. Зокрема, споживання електроенергії зменшилося на 4 %, витрати бензину автомобільного скорочено  на 5 тонн, або  на 3 % , газу скрапленого - на 27 тонн, або на  6 %.

     Всіма підприємствами облуправління повністю завершено програму  з переобладнання автомобілів на газ. Нині  на газу  працює майже 100 машин.

      Підготовка до наступного осінньо-зимового періоду вже розпочалася. Розроблено заходи з визначенням основних  пріоритетів. В осінньо-зимовий період 2016-2017 рр. загальне енергоспоживання очікується в обсязі минулого року  - майже 1,2 тис. тонн умовного палива. Для стабільної роботи автотракторного парку в зимовий період заплановано  закупити близько 540 тонн світлих нафтопродуктів,  15 тис. м. куб.  стисненого  та 320  тонн скрапленого газу. Передбачається провести поточний ремонт і технічне обслуговування  бульдозерів та екскаваторів,  створити запас сипучих матеріалів проти ожеледиці та льодового покриву, відремонтувати автомобільні дороги.

            Буде приділено особливу  увагу  електрогосподарству  підприємств, зокрема,  перевірці всіх трансформаторних підстанцій, ліній електропередач.                     Слід подбати й про зимовий спецодяг, роботу вагончиків для обігріву працівників, місця підігріву води та маслогрійки. 

         Характеризуючи стан справ в мисливському господарстві, заступник начальника відділу лісового та мисливського господарства облуправління Віталій Красов поінформував, що мисливське господарство на Хмельниччині ведуть 33 юридичні особи: 9 державних підприємств, 21 організація УТМР, товариство військових мисливців, «Клуб Мисливців Поділля» та «Подільський бройлер».

             Чисельність копитних тварин на території області згідно з обліком 2016 року становить 5847 голів і зменшилася за останні пять років на 282. Отже необхідно предметніше займатися  біотехнічними заходами та боротьбою з браконьєрством і хижаками  - вовками, лисицями, бродячими собаками.

Загальні витрати в області на ведення мисливського господарства в 2015 році збільшилися в порівнянні з попереднім на 715 тис. грн. і становлять 7,3 млн грн. На охорону та відтворення торік витрачено - 2,2 млн  грн, на біотехнічні заходи  - 1,3 млн  грн Загальні витрати державних підприємств на ведення мисливського господарства за 2015 рік склали 1 млн 573 тис. грн. - на 493 тис. грн. більше, ніж в 2014 році. 


Чотири держлісгоспи займаються веденням вольєрного господарства на площі 23 га, де наприкінці 2015 року утримувалось 79  диких кабанів. Торік   Шепетівський лісгосп випустив на волю 20, а Ізяславський  - 2 диких кабани.

Одна з найболючіших проблем, яка стоїть перед мисливським господарством, - браконьєрство. Торік на порушників полювання накладено штрафів  на суму 27 тис. грн. Однак  потрібно значно посилити охорону мисливських угідь шляхом забезпечення рейдових бригад технічними засобами - приладами нічного бачення, тепловізорами тощо).

Гострою проблемою є також надмірна чисельність у мисливських угіддях хижих та шкідливих тварин. Значної шкоди мисливському господарству завдає лисиця, чисельність якої в угіддях становить 3,5 тис. голів ( або 2,7 особини на  тисячу гектарів), що значно перевищує ветеринарно-санітарні вимоги (0,5-1 особина на 1000 га угідь). На жаль, користувачі мисливських угідь практично самоусунулися від  регулювання чисельності лисиці.

На колегії розглянуто низку інших питань діяльності підприємств. Зокрема йшлося про закупівлю техніки для переробки деревини, технічне приймання лісових культур, про аукціони з продажу деревини, оздоровлення дітей та інше.

Підбиваючи підсумки колегії, Віталій Лісовий закликав  готуватися до роботи в осінньо-зимовий період, приділити особливу увагу охороні лісу від пожеж і самовільних рубок,  поліпшити умови та безпеку праці на виробництві.

Прес-служба Хмельницького ОУЛМГ