Main page

Андрій Курінський: Ситуація з лісопорушеннями залишається складною

06.06.2016

 


            В ніч з 3 на 4 червня рейдова бригада державного підприємства «Лугинське лісове господарство»  поблизу села Клочки Лугинського району затримала автомобіль марки КАМАЗ 4310 з автонавантажувачем, який перевозив деревину без відповідних документів.

            Автомобіль супроводжували 2 легковики. На місце події відразу ж викликали поліцію. Під час  затримання водій автомобіля намагався відкрити стійки, щоб розвантажити деревину, але працівники поліції завадили йому це зробити. У ході огляду автомобіля було виявлено, що на ньому навантажені 22 сортименти дуба загальною масою 8,67 м3.. Деревина вилучена та доправлена на нижній склад лісгоспу. Ведуться слідчі дії.

«З початку року в держлісфонді Житомирщини зафіксовано 57 випадків незаконної рубки деревини,  - коментує начальник Житомирського обласного управління лісового та мисливського господарства Андрій Курінський. – Ситуація дуже непроста, тому що, як правило, маємо справу з цілими злочинними групами, які споряджені сучасними засобами для заготівлі і вивезення деревини, знають, як уникнути відповідальності за незаконні рубки, мають нелегальні шляхи збуту цієї деревини. В цьому році вже передані до правоохоронних органів матеріали по 11-и резонансних справах, розмір шкоди по них складає 913 тисяч гривень. Однак навіть у таких випадках порушникам вдається уникнути відповідальності  або ж сплатити незначні суми, які  не йдуть ні в яке порівняння з тією вигодою, яку можна отримати від краденої деревини. Тому на сьогодні ситуація така, що лісова охорона фактично цілодобово в лісі, голіруч йде на часто озброєних лісокрадів. А статистика лісопорушень залишається досить тривожною.»

 

Прес-служба Житомирського ОУЛМГ