Main page

На засіданні колегії Кіровоградського облуправління розглянуто актуальні питання ведення лісового господарства

04.06.2016


На виїзному засіданні колегії Кіровоградського обласного управління лісового та мисливського господарства під головуванням начальника управління Наталії Ревенко обговорено результати весняної ревізії лісових обходів та підсумки технічного приймання лісових культур і плантацій та посівів у лісових розсадниках

Державною лісовою охороною під час перевірок у період з грудня 2015 року по квітень 2016 року включно виявлено 14 випадків незаконних рубок загальною масою 126,1 куб. м., з них 5 випадків на невиявлених лісопорушників загальною масою 116,2 куб. м, - зазначила завідувач сектору лісорозведення Лариса Романська. За її словами, сума нанесеної незаконними рубками шкоди становить 593,9 тис. грн, відшкодовано 4,6 тис. грн. При проведенні планової весняної ревізії лісових обходів незаконних рубок не виявлено.

Навесні 2016 року на Кіровоградщині створено лісових культур на площі 657,1 га, у т. ч. шляхом лісовідновлення – 440 га та лісорозведення – 217,1 га. Під природне поновлення залишено площу 55,6 га. Висіяно лісового насіння на площі 5,7 га, закладено плантацій новорічних ялинок на 20,5 га. Частка лісових насаджень, які характеризуються добрим і дуже добрим станом якості, становить 96 відсотків, - доповіла головний спеціаліст сектору лісорозведення Валентина Роздєльська.

Серед питань порядку денного розглядалось питання про стан охорони праці у лісогосподарських підприємствах. Торік лісівники провели значну роботу щодо забезпечення відповідних умов праці. На фінансування заходів з охорони праці було витрачено 1 млн. 397 тис. грн. Середня витрата на придбання спецодягу та засобів індивідуального захисту на одного працюючого становила 374 грн.

За інформацією головного спеціаліста облуправління Анатолія Кріпаки, випадків виробничого травматизму, пожеж у виробничих приміщеннях, аварій на дорогах з участю лісівничих транспортних засобів на підприємствах не траплялось.

Підбиваючи підсумки роботи колегії, начальник управління Наталія Ревенко наголосила на забезпеченні належної охорони лісів від незаконних рубок і підвищенні ефективності дій державної лісової охорони з виявлення і притягнення лісопорушників до відповідальності.

Серед завдань, поставлених перед учасниками колегії, було посилення співпраці із засобами масової інформації з метою формування позитивно орієнтованої громадської думки щодо діяльності лісової галузі з врахуванням специфіки ведення лісового господарства.

Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ