Main page

На колегії проаналізували роботу підприємств протягом осінньо-зимового періоду та обговорили, як вивести мисливське господарство зі збитковості

03.06.2016

IMG_0025

На початку засідання Олег Яремко коротко розповів про хід колегії Держлісагентства. Зокрема, окрім проблемного питання фінансування південних і східний областей, яке залишається відкритим, піднімалося й питання реформування лісової галузі. З приводу цього, окрім напрацювань нової робочої групи враховуватимуть пропозиції обласних управлінь і облдержадміністрацій, представників МінАПК, колишніх лісівників та науковців.

З першого питання поінформував присутніх головний спеціаліст відділу лісових ресурсів та економіки Тернопільського ОУЛМГ Василь Заблоцький.

Загалом для підготовки до осінньо-зимового періоду було проведено регламентних робіт з обслуговування та ремонту котелень на суму 319 тисяч гривень, додатково встановлено 7 твердопаливних котлів (665 тис. грн). Всього на дровах і твердих відходах працює 41 котел із 52 (решта – 11 газові котли, які не використовуються), що становить 99,9 відсотків. На виготовлення та ремонт пересувних приміщень витрачено 160 тис. грн, 341,8 тис. грн – на забезпечення працівників зимовим спецодягом. Споживання світлих нафтопродуктів за звітний період зменшилося на 2,3% – з 791 до 577 тонн. Скорочення споживання бензину й дизпалива відбулося у Бучацькому (23%), Кременецькому (19%), збільшили споживання у Бережанському лісомисливському господарстві (12%), Тернопільському (15%), Чортківському (6%) лісових господарствах. Разом із тим, по Бережанському ЛМГ зменшилося використання стислого природного газу для заправлення автомобілів (38%).

Так, роботу підприємств в осінньо-зимовий період минулого й поточного років визнано задовільною. Водночас озвучено багато недоліків, які керівники підприємств мають опрацювати. здійснивши детальний аналіз використання пально-мастильних матеріалів за 5 місяців

Про стан ведення мисливського господарства за 2015 і квартал поточного років доповів головний мисливствознавець Тернопільського ОУЛМГ Андрій Барабаш. За словами доповідача, 12 відсотків території мисливських угідь Тернопільської області закріплено за державними підприємствами облуправління. Загальні витрати на ведення мисливського господарства становили 705,4 тисячі гривень, або 6200 гривень на 1 тисячу гектарів угідь. З них витрати на охорону і відтворення мисливської фауни становили 235,4 тисячі гривень: на біотехнію – 39,7 тис. грн. Водночас порівняно з 2014 роком витрати на охорону і відтворення диких тварин зменшилися на 144,2 тисячі гривень (379,6 тис. грн).

Надходження від мисливського господарювання становили 361,3 тис. грн, або 51,2% до витрат. Із них від реалізації ліцензій надійшло 67408 грн, відстрільних карток на хутрових – 78568 грн, відстрільних карток на пернату дичину – 5910 грн, послуг єгерської служби – 77282 грн, інші надходження (кошти, які надійшли від договорів взаємодії і реалізації диких тварин з вольєру ДП «Чортківське ЛГ») – 132091 грн.

Стан ведення мисливського господарства підприємств визнано задовільним, проте, як зауважив начальник управління Олег Яремко, авансом. За його словами, роботу мисливського господарства підприємств проаналізовано поверхнево – згідно з оперативними даними, які надавали мисливські відділи підпорядкованих підприємств. Водночас немає порівняльної характеристики ведення мисливського господарства підприємствами. Низька ефективність мисливського господарювання, як і боротьба з браконьєрами, про що свідчить кількість протоколів, складених єгерською службою від початку року. Крім того, немає аналізу, чому в деяких підприємствах є значні витрати на ведення мисливського господарства, проте рівень охорони мисливської фауни на рівні тих підприємств, які спрямували на ведення мисливського господарства значно менше коштів.

У «різному» слово взяв начальник департаменту агропромислового розвитку ТОДА Віталій Луй, який поінформував присутніх про Європейську Лісову опікунську раду, яка діє з 1992 року. Зокрема, на думку начальника департаменту, на часі Тернопільській області пройти сертифікацію (FSC) цього органу – Незалежної неурядової некомерційної міжнародної організації, що розвиває відповідальне управління лісами. Це дасть змогу інтегрувати бізнес, що здійснює переробку деревини постійних лісокористувачів (державних підприємств – прим.), давши їм змогу продавати свій продукт на європейських і інших ринках на кращих умовах.

Крім того, на колегії обговорили питання відпуску лісопродукції, виписки лісорубних квитків та запланували організувати зустріч з представниками митниці та Торгово-промислової палати, аби обговорити питання відвантаження лісопродукції.

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ