Main page

У Яснозірському лісництві відновили легендарний протипожежний автомобіль "Магірус"

03.06.2016


016

На перший погляд може здатися навіть досвідченій у лісовому господарстві людині, що це новий протипожежний автомобіль. Однак насправді «Магірус» випущений ще у 70 роках минулого століття в Німеччині. Здавалось би, відновлювати такий автомобіль уже й не варто. Однак лісівники цінують його за високу прохідність, великий об’єм води та економність. 

 «Ця техніка хоч і не нова, але завдяки своїм характеристикам надзвичайно практична для гасіння лісових пожеж. Для наших складних доріг вона має повний привід – шість на шість. У баку везе 5 тонн води, тоді як ГАЗ – 1,4 тонни. До того ж працює на дизпаливі», – говорить директор ДП «Корсунь-Шевченківське лісове господарство» Василь Яценко.

Яснозірські лісівники ретельно відновили зовнішній вигляд автомобіля та пофарбували. Довелося також замінити двигун та деякі інші деталі й частини.

«Ми встановили новий мотор, відновили водяну пушку. Також обладнали автомобіль двома помпами. Одна забирає воду зі свердловини, інша – з будь-якої відкритої водойми. До того ж, остання може працювати автономно. А це дуже важливо під час пожежі, де кожна хвилина дорога», – розповідає лісничий Яснозірського лісництва Леонід Буруль.

Це друга пожежна машина у його господарстві. Також є ще пожежний модуль. Яснозірські лісівники дбають про належну протипожежну підготовку, оскільки тут переважають соснові насадження, де ризик виникнення пожеж є високим. Втім, значно важливіше та ефективніше не допускати пожеж, щоб потім не доводилося гасити. Адже 90% загорань трапляються саме через людську недбалість.

Цього року «Магірус» вже випробували на спільних навчаннях, які проводили з Корсунь-Шевченківською пожежно-рятувальною частиною. 

Прес-служба Черкаського ОУЛМГ