Main page

Рішенням сесії обласної ради затверджено регіональну екологічну програму "Ліси Кіровоградщини"

28.03.2016


 

 

Під час пленарного засідання сесії обласної ради затверджено регіональну екологічну програму "Ліси Кіровоградщини" на 2016-2020 роки". Рішення прийнято з метою забезпечення збалансованого розвитку лісового господарства області, спрямованого на посилення екологічних, соціальних та економічних функцій, охорону та захист лісів.

За словами начальника обласного управління лісового та мисливського господарства, депутата облради Наталії Ревенко, прийняття регіональної програми обумовлено двома чинниками. По-перше, необхідністю врахування основних напрямів та завдань Стратегії розвитку Кіровоградської області на період до 2020 року та Плану заходів на 2015 – 2017 роки із реалізації даної Стратегії. Другий фактор – це відсутність Державної цільової програми "Ліси України", яка б передбачала заходи, направлені на посилення екологічних, соціальних та економічних функцій лісів, забезпечення розвитку лісової, рекреаційної та туристичної інфраструктури, здійснення лісогосподарських заходів з урахуванням регіональних еколого-економічних та соціальних особливостей, охорони та захисту лісу та їх фінансування.

Програма є одним з важливих механізмів створення умов для досягнення оптимальних показників рівня лісистості області. Нею заплановано низку заходів, які дадуть можливість забезпечити ведення лісового господарства на засадах сталого розвитку та зменшити загрозу деградації земель. Виконання Програми дасть змогу поліпшити стан та якісний склад лісів, посилити їх екологічні функції та підвищити продуктивність.

Непрості умови, у яких нині працюють лісівники, викликають необхідність докладання органами місцевої влади додаткових зусиль для збереження і розвитку лісового господарства, - відзначає Наталія Ревенко.

Відтак Програма "Ліси Кіровоградщини" формулює завдання, виконання яких сприятиме не лише забезпеченню екологічної безпеки громадян, а й збереженню існуючих і створенню нових робочих місць, а також створенню умов для забезпечення соціального захисту працівників лісової галузі.

Прес-служба Кіровоградського ОУЛМГ