Main page

Велике починається з малого

28.03.2016

IMG_6897 - копия

Дерева, як і всі живі істоти народжуються, ростуть, хворіють, старіють та гинуть. Але все це про дерева, які живуть в дикій природі. Насадження, що зростають на лісових масивах лісогосподарських підприємств, проходять інший шлях, - від самого народження за ними доглядають, створюють умови для росту, при потребі, лікують від хвороб та шкідників. Коли дерева досягають відповідного віку, їх зрізають, але для того, щоб дати вже інше життя у необхідних для людини речах.

Багато хто навіть не здогадується, скільки зусиль потрібно докласти, щоб виростити стиглий ліс високої якості, а все починається із насінини.

Заготівля лісонасіннєвої сировини - це досить складний, але цікавий процес. Провідний інженер лісових культур Ганна Петрівна Мудрак, яка живе своєю роботою та переймається проблемами лісоутворення, розповіла про особливості заготівлі насіння хвойних дерев. Цього року у лісгоспі заготовлено біля 30 кг насіння хвойних порід.

Для забезпечення підприємства насінням хвойних порід у неврожайні та слабоврожайні роки зазвичай створюється резервний фонд у розмірі одно- чи дворічної потреби господарства. Тому в 2015 році у Веприківському лісництві було створено банк насіння для зберігання лісонасінної сировини.  Посівна якість насіння залежить від дотримання умов і термінів його зберігання, через це тут постійно контролюють вологість насіння та кожні 3 роки оновлюють фонд.

На початку посівного періоду із висіяного насіння зародяться зелені паростки майбутнього лісу. З часом ці паростки перетворяться у могутні ліси.

 

 

ДП "Фастівський лісгосп"