Main page

Екологи-науковці в гостях у вінницьких лісівників

28.03.2016


 

21 – 25 березня Вінниця приймала у себе учасників Всеукраїнської олімпіади з екології. 30 науковців-екологів, членів журі, та 120 дітей-учасників з супроводжуючими провели один день в лісівничому еколого-просвітницькому центрі обласного управління лісового та мисливського господарства. Двогодинну зустріч науковці-екологи мали з начальником обласного управління лісового та мисливського господарства, доктором сільськогосподарських наук, професором Бондарем Анатолієм Омеляновичем.

Під час цікавої розмови однодумців-професіоналів було  порушено чимало актуальних проблемних питань сьогодення: необхідність обов’язкової екологічної складової в критеріях оцінки роботи центральних й місцевих органів влади; підвищення лісистості регіонів України, які знаходяться в різних природних зонах; збереження грунтів, води, степової рослинності; роль лісів у боротьбі з вітровою і водною ерозіями; виховання екологічної культури підростаючого покоління та громадян України; роль учнівських лісництв й лісівничих еколого-просвітницьких центрів в природоохоронній роботі; роль держави й громадських організацій у справі збереження флори й фауни України...

Детально цікавилися гості досвідом вирощування високопродуктивних лісів майбутнього вінницькими лісівниками. Анатолій Омелянович поділився досвідом співпраці лісівників-практиків з лісівниками-науковцями, зокрема з науковцями Вінницького національного аграрного університету, Київського Національного університету біоресурсів і природокористування. Адже цього вимагає стратегічне завдання, поставлене перед лісівниками Вінницької області – підвищити лісистість краю до оптимальних 15%, досягти у віці стиглості запасу деревини на 1 га не 290 кубометрів, а близько 500-600 кубометрів. Завідувач кафедри екології, природничих та математичних наук КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти», доктор наук з екології, професор Мудрак Олександр Васильович щиро подякував лісівникам Вінниччини за плідну співпрацю.

Прес-служба Вінницького ОУЛМГ