Main page

У 2015 році вітчизняний виробник придбав необробленої деревини на 2 млрд грн більше

29.01.2016

У Державному агентстві лісових ресурсів України підбили попередні підсумки щодо обсягів реалізації деревини у 2015 році та зазначили, що спостерігається позитивна тенденція із забезпечення сировиною вітчизняних деревообробників.

Загальний обсяг реалізації деревини у круглому вигляді на внутрішній ринок у 2015 році становить 10,6 млн куб. м на загальну суму 5,2 млрд грн (відповідно, у 2014 році – 9,4 млн куб. м на суму 3,2 млрд грн).

Враховуючи значне бюджетне недофінансування галузі, можливість поставки на експорт лісоматеріалів, які не мають збуту на внутрішньому ринку, значною мірою дає змогу лісогосподарським підприємствам щорічно забезпечувати виконання комплексу лісогосподарських заходів, підтримувати в належному стані матеріально-технічну базу, у тому числі протипожежну техніку, розвивати мережу лісових доріг, виконувати фінансові і соціальні зобов’язання та реалізовувати заходи щодо боротьби з лісовими пожежами.

На зовнішній ринок реалізовано 3,6 млн куб. м деревини у круглому вигляді на загальну суму 3,7 млрд грн (відповідно, у 2014 році – 4,1 млн куб. м на суму 2,8 млрд грн).

Запровадження обмежень на вивіз необробленої деревини з країни повинно ґрунтуватись на реальних можливостях її внутрішньої переробки. Ці кроки мають бути продуманими та виваженими, оскільки обмеження вільної реалізації деревини за відсутності споживачів на внутрішньому ринку неминуче призведе до падіння обсягів заготівлі і реалізації лісопродукції лісогосподарських підприємств.

Також відмічається, що на аукціони з продажу необробленої деревини впродовж 2015 року було виставлено 7,6 млн куб. м, з яких продано 5,1 млн куб. м, а фактично викуплено споживачами, згідно з аукціонними договорами, 4,4 млн куб. м.

Порівняно з минулим 2014 роком зросла ціна знеособленого кубометра заготовленої деревини на 41,4 %, а реалізованої деревини - на 38,9 % і у середньому по галузі становить 630 грн.

 

Прес-служба Держлісагентства