Main page

Держлісагентство спростовує звинувачення компанії "CARNINGTON LLP"

30.12.2015

 

У відповідь на публікацію стосовно звинувачень компанії «CARNINGTON LLP» в інтернет-виданні Gazeta.ua, Державне агентство лісових ресурсів України повідомляє.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 6 Господарського кодексу України серед загальних принципів господарювання в Україні визначено принцип заборони незаконного втручання органів державної влади та органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб у господарські відносини.

Відповідно до Господарського кодексу України суб’єкти господарювання мають право без обмежень самостійно здійснювати господарську діяльність та реалізовувати самостійно всю продукцію на території України і за її межами, якщо інше не передбачено законом.

Державні лісогосподарські підприємства мають господарські відносини з іншими підприємствами й організаціями на основі договорів та вільні у виборі предмета договору, визначенні зобов’язань, інших умов господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству України.

Таким чином, необроблена деревина реалізується безпосередньо суб’єктами господарювання, які здійснюють заготівлю деревини як постійні лісокористувачі.

Інформація про існування «списків» не відповідає дійсності.

Також Держлісагентство України хоче наголосити, що лісогосподарські підприємства, що входять до сфери управління Держлісагентства на даний час здійснюють поставку пиловника соснового іноземним споживачами за цінами, що є значно вищими від запропонованих компанією «CARNINGTON LLP».

Крім того, за інформацією лісогосподарських підприємств, компанію «CARNINGTON LLP» представляють в Україні представники сумнозвісної компанії «ARBICOM LLC», які звинувачуються Державною фіскальною службою України в організації злочинної схеми з експорту лісоматеріалів за заниженими цінами на адресу підконтрольних компаній-нерезидентів, унаслідок чого впродовж 2013 року до Державного бюджету України не надійшло податку на доходи з фізичних осіб на загальну суму понад 3 млн грн.

Крім того, Держлісагентство України зазначає, що, відповідно до наказу Держкомлісгоспу України від 19.02.2007 № 42 «Щодо вдосконалення механізмів продажу необробленої деревини», першочерговий відпуск лісопродукції здійснюється вітчизняним підприємствам та підприємцям, які визнані переможцями у ході аукціонних торгів з продажу необробленої деревини. Саме цьому напряму приділяють особливу увагу керівники підпорядкованих підприємств, оскільки підтримка вітчизняного товаровиробника є пріоритетною під час реалізації лісових ресурсів.

За прямими договорами та зовнішньоекономічними контрактами реалізується деревина, що не знайшла попиту на внутрішньому ринку, за цінами не нижчими від тих, що склалися на аукціонних торгах у поточному кварталі.

Зазначаємо, що лісогосподарські підприємства виконують договірні зобов’язання за укладеними зовнішньоекономічними контрактами на 2015 р., у тому числі і щодо компанії «CARNINGTON LLP» (Великобританія), якій у грудні поточного року підприємствами галузі поставлено близько 2 000 кбм пиловника соснового.

Призупинення або неможливість відвантаження лісопродукції окремими лісгоспами на адресу зазначеної компанії, а також на адресу інших зовнішньоекономічних споживачів, пов’язане виключно з відсутністю необхідного ресурсу та підвищеним попитом з боку вітчизняного товаровиробника.

 

 

 

Прес-служба Держлісагентства