Main page

Лісовому господарству Донецької і Луганської областей завдано збитків майже на 160 млн. грн

06.02.2015

Збитки, завдані лісовому господарству окремих районів Донецької і Луганської областей в результаті обстрілів та бомбардувань, оцінюються майже в 160 млн. грн.

Значної майнової шкоди завдано: Сєверодонецькому, Кремінському, Станично-Луганському, Старобільському, Новоайдарському лісомисливським господарствам.

На більшості з цих підприємств пошкоджено адміністративні та господарські будівлі. Знищено цехи переробки деревини з усім необхідним технічним обладнанням та верстатами, зруйновано бокси і майстерні для зберігання та ремонту автотракторної техніки. Обстрілами важкої артилерії в окремих районах пошкоджено системи відеоспостереження, що призначені для протипожежного нагляду за лісами. Також терористами незаконно вилучено та знищено десятки одиниць техніки.

Проте, найбільш постраждав український ліс. Від пожеж, лише за підрахунками державної лісової охорони за період бойових дій вигоріло 13,7 тис. га лісу. Незаконним методом, поблизу розміщення блокпостів та дислокації воєнних підрозділів, зрубано 3,3 тис. куб. м. деревини.

По підприємствах Донецької області, які є непідконтрольними, з боку органів державної влади, можливості встановити розмір збитків немає.

«Все залежить від того, коли зупиняться бойові дії, які дадуть нам можливість визначитися з пошкодженими ділянками лісового фонду. Першочергово ми задіємо всі сили і ресурси для відновлення лісів, на реабілітацію господарств і приведення до їх належного стану як по-управлінськи, так і технічно», - зазначив заступник Голови Держлісагентства Віталій Атаманчук.

 Наразі в окремих районах Донбасу продовжуються обстріли. Розмір шкоди завданої лісовому господарству щодня збільшується.

 

 

Прес-служба Держлісагентства