Main page

Лісовідновлення та лісорозведення

06.07.2020

Для реалізації завдань із відтворення лісів на підприємствах, в установах і організаціях, що належать до сфери управління  Держлісагентства створена відповідна виробнича база.

Так у 2019 році в лісових розсадниках вирощено - 254,9 млн шт., стандартного садивного матеріалу (сіянців головних та супутніх лісоутворюючих порід), а саме: сосна звичайна, сосна Палласа, ялина європейська, модрина, дуб звичайний, дуб північний, ясен звичайний, бук, липа, клен, береза, горіх, вільха, робінія звичайна та інші.

Для проведення робіт із відтворення лісів підприємства, установи та організації забезпечені власним стандартним садивним матеріалом, на 116,0 % від потреби.

Відтворення лісів здійснюється шляхом відновлення лісів (на на лісових ділянках, що були вкриті лісовою рослинністю) та лісорозведення на землях що раніше не були зайняті лісом - малопродуктивні та деградовані.

У відповідності до наказу Держлісагентства від 28.02.2020 № 60 передбачено проведено відтворення лісів на підприємствах, в установах і організаціях Держлісагентства, на площі – 35825 га, в тому числі шляхом відновлення лісів – 33751 га, та шляхом лісорозведення або створення нових лісів – 2074 га.

Найбільш сприятливі погодні умови для відтворення лісівнавесні та восени.

Так весною 2020 року підприємствами, установами та організаціями, які входять до сфери управління Держлісагентства, проведено відтворення лісів на площі – 32306 га, в тому шляхом відновлення лісів на площі – 30870 га, та шляхом лісорозведення або створення нових лісів на площі – 1436 га.

В осінній період 2020 року підприємствами, установами та організаціями, які входять до сфери управління Держлісагентства, буде проведено відтворення лісів що найменше на площі – 3519 га, в тому числі шляхом відновлення лісів на площі – 2881 га, та шляхом лісорозведення або створення нових лісів на площі – 638 га.

Відтворення лісів здійснюється в максимально короткі строки для формування високопродуктивних та біологічно стійких деревостанів різного цільового призначення та у відповідності до вимог чинного законодавства.

*Дані наведені по лісам, що належать до сфери управління Держлісагентства, загальна площа яких становить 7,6 млн га (73% всього лісового фонду України). Дані відтворення лісів на тимчасово окупованих територіях України відсутні.

 

Новини за темою:

Як лісівники відтворюють українські ліси

У 2018 році відтворено майже 44 тисячі гектарів лісів